Menu kategorii
 • SUSE Linux Enterprise Server 15 SP1 dostępny w Microsoft Store

  SUSE Linux Enterprise Server 15 SP1 dostępny w Microsoft Store

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:54
  27.06.2019
  890 wyświetleń

  SUSE Linux Enterprise Server i openSUSE Leap swój debiut w Sklepie Windows (jeszcze przed zmianą nazwy na Microsoft Store) zaliczyły niemalże dokładnie 2 lata temu. Ten pierwszy startował w wersji 12, natomiast od wczoraj jest dostępna jego najnowsza wersja 15 SP1. Dystrybucję pobierzemy oczywiście jednym kliknięciem i uruchomimy w Windows 10 pod egidą WSL.

  Microsoft Store zgromadził już większość popularnych dystrybucji Linuksa, dedykowanych wszelakim zastosowaniom: od typowo hakerskich i pentestowych (Kali Linux), przez wszechstronnie użytkowe (Ubuntu), po systemy komercyjne dla biznesu (SUSE Linux Enterprise Server). Ten ostatni doczekał się właśnie aktualizacji. Warto przy okazji wspomnieć, że przed miesiącem aktualizację do wersji 15.1 otrzymał openSUSE Leap.

  SUSE Linux Enterprise Server - Windows 10

  SUSE Linux Enterprise Server to multimodalny system operacyjny, który upraszcza multimodalne zarządzanie IT, czyniąc tradycyjną infrastrukturę IT bardziej wydajną. Oznacza to m.in. łatwość wdrażania i przenoszenia biznesowych obciążeń między środowiskami w chmurze publicznej i on-premise. Co nowego w tej wersji? Na liście zmian wydawca wspomina o zunifikowanym instalatorze, instalacji bez połączenia z siecią za pomocą pakietów, obsłudze migracji z openSUSE Leap, rozszerzonym wyszukiwaniu pakietów przy pomocy polecenia Zypper oraz o zastąpieniu SMT (Subscription Management Tool) przez RTM (Repository Mirroring Tool).

  Reklama

  Za obsługę dystrybucji Linuksa odpowiada jak zwykle Podsystem Windows dla systemu Linux. Wkrótce jednak (o ile nie korzystamy już z kompilacji z GitHub) będziemy mogli uruchamiać konsole linuksowe w ujednoliconym programie Windows Terminal, obsługującym WSL, CMD i PowerShell na kartach.

  SUSE Linux Enterprise Server 15 SP1 pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store. Wymagany jest Windows 10 w kompilacji 14388 lub nowszej, a dla Windows Server 2019 - wersja 1709 lub nowsza.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/suse-linux-enterprise-server-15-sp1/9pn498vpmf3z

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft