Menu kategorii
 • SMS-y z komputera? To już możliwe dzięki Your Phone

  SMS-y z komputera? To już możliwe dzięki Your Phone

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:17
  07.09.2018
  4002 wyświetlenia

  Your Phone (Twój telefon) to bodaj najważniejsza nowość, która trafi do nadchodzącej aktualizacji Windows 10 October 2018 Update. Docelowo ma ona umożliwiać obsługę SMS z poziomu komputera i przerzucanie zdjęć z rolki aparatu bez pośrednictwa dysku w chmurze czy kabla USB. Jak na razie dostępna była tylko ta druga możliwość i to w dość ograniczonym zakresie. Rozwój aplikacji trwa jednak nadal i oto nadeszło wsparcie dla SMS! Kto może z niego skorzystać i jak ono działa?

  Aby móc pisać SMS-y na komputerze z Windows 10, aplikację Twój telefon należy zaktualizować do wersji 1.0.12432.0. Na razie jest ona udostępniana tylko Insiderom z pierścienia Skip Ahead, a więc tych, którzy już teraz testują aktualizację 19H1 (1903), a także Insiderom z pierścieni Slow i Fast, testujących October 2018 Update. Aktualizacja nie jest przeznaczona dla użytkowników bieżącej wersji publicznej (April 2018 Update). Ci prawdopodobnie będą musieli jeszcze poczekać do połowy października, kiedy October 2018 Update uderzy do Public Release.

  Jak to działa? Po wcześniejszym sparowaniu urządzenia mobilnego z komputerem (instrukcje wyświetla sama aplikacja po jej uruchomieniu na PC) i pobraniu aktualizacji użytkownicy mogą oglądać, pisać i odpowiadać na SMS-y bezpośrednio z aplikacji uruchomionej na komputerze. Niestety, póki co trzeba uruchomić całą aplikację Twój telefon, żeby pisać, ale nie ma wątpliwości, że za jakiś czas nie będzie to konieczne, a Microsoft zintegruje obsługę SMS z Centrum akcji. Wtedy to będzie można szybko odpowiadać na wiadomości bezpośrednio w okienku powiadomienia.

  Aktualizacja: o nowej funkcji aplikacji Twój telefon i nowych sposobach pisania SMS-ów (pismo odręczne, dyktowanie poprzez mowę) piszemy również w odniesieniu do nowości w kompilacji 17755.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Windows-10-Insider-Preview-kompilacja-17755-RS5

  Polecamy również w kategorii Windows 10