Rekordowa sprzedaż Xboksa w marcu

Rekordowa sprzedaż Xboksa w marcu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:22
25.04.2022
993 wyświetlenia

Jak wynika z badań rynkowych NPD Group, Xbox zaliczył właśnie swój najlepszy marzec w historii, prześcigając marzec z 2014 roku w dolarach i z 2011 roku w liczbie sprzedanych egzemplarzy. Informacja nadeszła zaledwie kilka dni po tym, jak okazało się, że po 17 miesiącach Xbox Series X/S sprzedaje się lepiej niż rekordowy dotychczas Xbox 360.

Co warto odnotować, Xbox Series X|S był najlepiej sprzedającą się konsolą (w dolarach) nie tylko w marcu 2022 roku, ale też w całym pierwszym kwartale. Nintendo Switch był z kolei liderem w pod względem sprzedanych jednostek zarówno w marcu, jak i przez pierwsze trzy miesiące roku. Niedawno ujawniono również, że Xbox Series X|S wyprzedza Xbox 360 o prawie 4,5 miliona sztuk pod względem całkowitej sprzedaży po pierwszych 17 miesiącach od premiery każdego systemu (oba debiutowały w listopadzie).

W lutym Xbox Series X|S przegonił pod względem sprzedaży PlayStation 5 — po raz pierwszy w Europie. Mimo że zarówno Microsoft, jak i Sony ciągle zmagają się z niedoborami podzespołów, konsole Series X i Series S są bardziej dostępne od PS5. Trzeba też mieć na uwadze, że całkowita sprzedaż sprzętu w branży spadła drastycznie od tego samego okresu w 2021 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/latest-sales-reports-reveal-that-march-was-a-record-setting-month-for-xbox

Polecamy również w kategorii Xbox Series X