Python dla początkujących. Nowy kurs wideo od Microsoft

Python dla początkujących. Nowy kurs wideo od Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:58
19.09.2019
1945 wyświetleń

Na początku tego roku Python trafił do Microsoft Store, a w zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił pełne wsparcie Azure dla PyTorch 1.2. Teraz gigant stara się ułatwić wejście w świat Pythona początkującym deweloperom. Jak wiadomo, najtrudniej wykonać pierwszy krok. Właśnie dlatego nowy kurs Microsoftu zaczyna się od samych podstaw.

Prawdopodobnie największą przeszkodą przy nauce nowego języka programowania jest zwykłe ustalenie, od czego zacząć. Właśnie dlatego my, Chris i Susan, postanowiliśmy stworzyć tę serię o Pythonie dla Początkujących!

Mimo że w tym kursie nie pokrywamy wszystkiego, czego można dowiedzieć się o Pythonie, chcemy mieć pewność, że dajemy Wam podstawy programowania w Pythonie, zaczynając od typowego, codziennego kodu i scenariuszy. Pod koniec kursu będziecie już w stanie iść dalej i uczyć się samodzielnie, np. z pomocą dokumentów, tutoriali lub książek.

Python for Beginners to kurs prowadzony przez Senior Program Managera, Christophera Harrisona, oraz Business Development Manager w AI Gaming, Susan Ibach. Eksperci przygotowali w sumie 44 odcinki, z których każdy trwa od kilku do kilkunastu minut.

Przez ostatnie lata Python zdobywa coraz większą popularność i uważa się, że wkrótce będzie blisko rywalizował z Javą i językami opartymi na C. Python bywa głównym językiem nauczanym na kursach machine learningu, prominentnej i szybko rozwijającej się dziedziny o sporym potencjale. Jeśli jesteście zainteresowani tym darmowym kursem, całość możecie już obejrzeć na YouTube.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launches-free-python-for-beginners-course

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie