Pulpit zdalny Microsoft dostępny dla urządzeń ARM64

Pulpit zdalny Microsoft dostępny dla urządzeń ARM64

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:12
12.11.2019
1039 wyświetleń

Remote Desktop to technologia, która pomaga lokalnemu komputerowi połączyć się z innym komputerem za pośrednictwem sieci lub Internetu. Innymi słowy daje zdalny dostęp do innych komputerów, łącznie z ich pulpitem. Gdy mamy Windows 10, najprostszym do tego sposobem będzie pobranie aplikacji Pulpit zdalny Microsoft z Microsoft Store. Teraz aplikacja jest również dostępna dla urządzeń ARM64, takich jak np. Surface Pro X.

Za pomocą aplikacji Pulpit zdalny Microsoft można połączyć się z komputerem zdalnym albo wirtualnymi aplikacjami i pulpitami udostępnionymi przez administratora. Ta aplikacja pomaga wydajnie pracować w dowolnym miejscu.

ARM64 to wciąż jeszcze dosyć niszowa architektura dla pecetów, która rywalizuje z Intelem i AMD. Jest ona obecna na klasie urządzeń Always Connected PC, choć szczerze powiedziawszy, dawno już nie słyszeliśmy tej nazwy z ust Microsoftu czy innych producentów. Tak czy inaczej, ARM oferuje parę korzyści, przede wszystkim dłuższy czas pracy na baterii, dzięki energooszczędnej konstrukcji, czy szybką łączność 5G dzięki nowoczesnym modemom od Qualcomm. A minusy? Największym jest konieczność optymalizacji programów. Windows 10 na ARM emuluje wprawdzie klasyczne aplikacje 32-bitowe w kontenerach, ale najlepsze rezultaty osiągają aplikacje zoptymalizowane dla ARM64.

Do ich grona dołączył właśnie Pulpit zdalny Microsoft, który można pobrać w wersji Preview z serwera Microsoftu. Posiadacze procesorów Intel i AMD mogą nadal pobierać aplikację z Microsoft Store. Wersja poglądowa może nie działać tak dobrze jak stabilna, ale z pewnością będzie szybsza, jako że nie wymaga emulacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-remote-desktop-app-is-now-available-in-preview-for-windows-arm64-devices/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie