Menu kategorii
 • Publikacja pracy

  Publikacja pracy

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  15.07.2006
  1110 wyświetleń

  W poprzedniej poradzie stworzyliśmy diagram obrazujący strukturę stopni wojskowych. Zmieńmy ją aby prezentowała się efektownie oraz opublikujmy ją.

  Rozpocznijmy od zmiany tła. W pasku z lewej strony okna kliknijmy w kontrolkę Backgrounds (Metric).

  Zobaczymy zamiast kontrolek zbiór ikonek symbolizujących tła. Wybierzmy jeden z nich i przeciągnijmy na obszar roboczy w ten sam sposób jak to robiliśmy z poszczególnymi elementami. My wybraliśmy pozycję Background steeel.

  Kliknijmy teraz w pole Borders and Titles (Metric). Dodajmy ramkę z tytułem. Przeciągnijmy na środek ekranu kontrolkę Boreder binder.

  Powinniśmy dodać tytuł do schematu. Robimy to w ten sam sposób jak z poszczególnymi elementami. Czyli klikamy dwukrotnie na dany element i wpisujemy tekst.

  Dodajmy teraz do schematu odnośnik do strony Ministerstwa Obrony Narodowej. W tym celu przeciągnijmy element Hyperlink circle 2 na formularz.

  Naszym oczom ukaże się okno służące do wpisania ustawień odnośnika. Uzupełnijmy odpowiednie pola.

  Po zaakceptowaniu pola przyciskiem OK pozostało nam juz tylko opublikować stronę. Wybierzmy z menu File pozycję Save as Web Page...

  Po nadaniu nazwy i wygenerowaniu pliku. Możemy podziwiać swoją pracę... (Po załadowaniu strony proponuje uruchomić kontrolkę ActiveX aby zobaczyć o wiele ładniejszy zawierający więcej opcji interfejs)


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja danych