Menu kategorii
 • Przegląd programu OneNote 2003

  Przegląd programu OneNote 2003

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  01.01.2005
  6458 wyświetleń

  Program OneNote 2003 — nowy produkt pakietu Microsoft Office System — umożliwia przechwytywanie, organizowanie i ponowne wykorzystywanie notatek na komputerach przenośnych, stacjonarnych i typu Tablet PC. Udostępnia on jedno miejsce przechowywania wszystkich notatek, zapewniając zarazem swobodę wyboru metod pracy z nimi. Ponadto program OneNote 2003 umożliwia przechwytywanie informacji na wiele sposobów, a następnie porządkowanie ich i wykorzystywanie stosownie do potrzeb.

  Program OneNote 2003 łączy swobodę i elastyczność notatek w formie zapisu na papierze z wydajnością i zaawansowanymi możliwościami cyfrowych narzędzi organizacyjnych, umożliwiając użytkownikom wydajniejszą pracę z notatkami i informacjami.

  Zrzut ekranu przedstawiający dokument programu OneNote.

   

  Zrzut ekranu przedstawiający dokument programu OneNote. Poznaj więcej scenariuszy korzystania z tego nowego programu pakietu Office.

  Wiele sposobów przechwytywania informacji

  Użytkownik ma do wyboru szereg możliwości sporządzania notatek i gromadzenia informacji.

  • Można notować w wybranym miejscu na stronie i umieszczać informacje w dowolnej chwili. Kursor można umieścić w dowolnym miejscu na ekranie i rozpocząć pisanie.
  • Możliwość nagrywania notatek dźwiękowych zsynchronizowanych z notatkami pisemnymi daje pewność, że nie zostaną pominięte żadne ważne informacje.
  • Można pisać notatki odręcznie lub rysować diagramy i obrazy przy użyciu komputera typu Tablet PC lub urządzenia wejściowego typu pióro podłączonego do komputera przenośnego bądź stacjonarnego.
  • Do programu OneNote 2003 można wstawiać obrazy, tekst i inne informacje bezpośrednio z witryny sieci Web metodą przeciągania i upuszczania. Program OneNote automatycznie dodaje adres sieci Web, który pozwoli zajrzeć do tych informacji w późniejszym czasie.

  Łatwe organizowanie informacji

  Notatki można organizować zgodnie ze swoimi upodobaniami. Pozwala to zwiększyć wydajność pracy.

  • Liczba tworzonych notatników, folderów i stron jest nieograniczona. Można je dostosować do swoich metod pracy i przechowywać w jednym dogodnym miejscu.
  • Wyszukiwanie notatek przebiega szybko, a potrzebne informacje można znaleźć, nie pamiętając nawet, w którym notatniku, folderze lub pliku zostały zapisane.
  • Można tworzyć i wyszukiwać flagi notatek w celu wyróżnienia elementów pilnych akcji. Znalezienie ważnych zadań i przypomnień jest zawsze łatwe.
  • Notatki można zorganizować w dogodny dla siebie sposób, łącząc, formatując i rozmieszczaj je ponownie metodą przeciągania i upuszczania.

  Szybki dostęp do informacji

  Poręczne miejsce przechwytywania wszystkich notatek i informacji.

  • Najnowsze notatki można znaleźć błyskawicznie bez konieczności przetrząsania folderów bądź plików. Program OneNote 2003 zawsze otwiera się na tej stronie notatnika, na której użytkownik ostatnio pracował.
  • Stosowne informacje lub przypomnienia można umieszczać w okienku OneNote Quick Pane, które można przestawiać lub pozostawiać otwarte na wierzchu innych używanych programów.
  • Użytkownik może mieć pewność, że nie straci swoich danych. Wszystkie dane przechwytywane w programie OneNote 2003 są automatycznie zapisywane do późniejszego wykorzystania.

  Łatwość ponownego wykorzystywania i udostępniania notatek

  Program OneNote ułatwia ponowne wykorzystywanie i udostępnianie przechwyconych notatek.

  • Notatki z poprzednich notatników można przenosić, zmieniać ich formatowanie i łączyć w celu wykorzystania ich w innych projektach, do innych zadań lub w czasie innych spotkań.
  • Z notatek można korzystać w innych programach pakietu Microsoft Office System, takich jak Microsoft Office Word, Microsoft Office Outlook® czy Microsoft Office PowerPoint®.
  • Notatki można wysyłać pocztą elektroniczną lub publikować je w witrynie sieci Web, na przykład utworzonej przy użyciu programu Microsoft Windows® SharePoint™ Services, co pozwoli na udostępnianie innym informacji o ważnych sprawach i pomysłach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Microsoft OneNote 2003