Przegląd nowości w Xbox June 2020 Update

Przegląd nowości w Xbox June 2020 Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:59
16.06.2020
2124 wyświetlenia

Microsoft wypuścił czerwcową aktualizację dla rodziny konsol Xbox One. Nowości skupiają się na idei, że coraz więcej ludzi pobiera gry poprzez usługi, takie jak Xbox Game Pass, Xbox Live Gold, and EA Access. Aktualizacja ułatwia zarządzanie rosnącą kolekcją cyfrowych wydań gier. June 2020 Update jest już dostępny.

Zarządzanie cyfrową kolekcją gier

Dzisiejsze kolekcje gier zwykle są miksem tytułów wydanych na płytach, kupionych w sklepie cyfrowym bądź pobranych z usługi subskrypcji, takie jak Game Pass. Mając taką mieszankę, może być ciężko zdecydować, które gry mają być przechowywane lokalnie, aby oszczędzać miejsce. June 2020 Update dodaje nakładki na miniatury gier w kilku sekcjach interfejsu, aby ułatwić rozpoznanie, gdzie znajduje się gra. W tym wydaniu obsługiwane są tytuły z bibliotek subskrypcji Xbox Game Pass, Xbox Live Gold i EA Access.

Xbox One

Rodzaj subskrypcji uwzględniony przy gamertagu

Etykiety otrzymały nie tylko gry, ale i sami gracze. Przy nazwie gracza znajduje się teraz informacja o używanej subskrypcji, wliczając w to różne odmiany Xbox Game Pass i Xbox Live Gold. Jak widać na wcześniejszym zrzucie ekranu, przy gamertagu widnieje odznaczenie "ULTIMATE". Również na głównej tablicy pojawi się blok treści Xbox Game Pass ułatwiający odkrywanie nowych gier.

Weryfikacja oficjalnych klubów

Czas też na nowości społecznościowe. Nie trzeba przypominać, jak aktywne stały się Kluby od czasu ich wprowadzenia do Xbox. Kluby dzielą się na utworzone przez fanów oraz oficjalne. Pojawił się jednak dylemat, jak je odróżnić. Oficjalne kluby są tworzone przez wydawców gier i ich menadżerów. Służą jako oficjalne źródło informacji i aktualizacji. Czasem na pierwszy rzut oka trudno wskazać, czy klub jest oficjalny, czy fanowski. Dlatego też Microsoft dodał odznaczenie, które wskazuje, że klub został zweryfikowany jako oficjalny.

Xbox One

Jako że wersja 2006 jest już publicznie dostępna, Xbox Insiderzy w większości kręgów testują już wersję 2007. Jej lista zmian prawdopodobnie ukaże się dopiero za kilka tygodni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-the-xbox-june-2020-update

Polecamy również w kategorii Xbox One