Programiści UWP mogą już rejestrować aplikacje do eventu Launch 2020

Programiści UWP mogą już rejestrować aplikacje do eventu Launch 2020

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:21
08.10.2019
407 wyświetleń

Wcześniej w tym roku UWP Community wystartowało z nowym wydarzeniem o nazwie Launch, które służy jako platforma do promowania aplikacji UWP. Dzięki niej bardziej znane stały się takie apki, jak nowa wersja myTube! czy Spotimo — klient Spotify. Launch będzie wydarzeniem cyklicznym, a dziś jeden z twórców projektu, Arlo Godfrey, ogłosił otwarcie rejestracji do edycji 2020.

Zapowiedź padła na nieoficjalnym serwerze Discord społeczności i warto przytoczyć jej najważniejsze punkty. Po pierwsze, przyszłoroczna edycja nastawiona jest raczej na oryginalne aplikacje niż takie, które replikują funkcjonalność już istniejących. Stawia ona również na nowe aplikacje, a duże ich aktualizacje, które deweloperzy mogą planować. Warto też sprecyzować, co dokładnie mieści się pod szyldem UWP.

UWP Community - Launch

Otóż zasady pozwalają na zgłaszanie aplikacji PWA i React Native, o ile pozostają one uniwersalne, skalowalne i mają dostęp do API WinRT. Innymi słowy apki muszą czynić użytek z funkcji Windows 10. Na rejestrację deweloperzy mają jeszcze sporo czasu, bowiem potrwa ona do 31 marca 2020 roku.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w evencie lub chcecie przejrzeć tegoroczne projekty, wszystkie informacje znajdziecie na stronie UWP Community.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://uwpcommunity.com/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie