Menu kategorii
 • Problemy z uruchomieniem systemu

  Problemy z uruchomieniem systemu

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  24.06.2006
  38108 wyświetleń

  W tej sekcji artykułów skupiliśmy się na przyspieszeniu uruchamiania systemu. Co jednak zrobić jeżeli Windows w ogóle nie chce wystartować tylko zatrzymuje się w pewnym momencie procesu. Postaramy się podać kilka pierwszych kroków jakie powinniśmy wykonać.

  Jeżeli system działał i nagle przestał. Powinniśmy uruchomić komputer i w czasie procesu ładowania systemu nacisnąć klawisz F8. W ten sposób włączymy ekran pozwalający na wybór trybu ładowania systemu. Wybierzmy opcję Ostatnia znana dobra konfiguracja.

  Jeżeli ww. kroki nie poskutkowały włączmy komputer i postąpmy tak samo czyli naciśnijmy klawisz F8, tym razem jednak wybierzmy Tryb awaryjny. Jest to sposób uruchomienia komputera w czasie, którego nie są ładowane sterowniki do wielu urządzeń. W tym trybie postarajmy się naprawić problem. Przede wszystkim zajrzyjmy do Menadżera urządzeń. Kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer wybierzmy z menu Właściwości. Następnie kliknijmy na zakładkę Sprzęt a potem Menadżer urządzeń. Sprawdźmy na liście czy żadne urządzenie nie ma przy swojej ikonie znaku wykrzyknika informującego o niepoprawnym działaniu. Jeżeli tak jest wyłączmy to urządzenie klikając na nie prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu pozycję Wyłącz. Po tej operacji spróbujmy ponownie uruchomić komputer.

  Jeżeli to nie pomogło i nie wiemy już co zrobić, możemy włożyć ostatecznie płytę CD z Windows XP i korzystając z kreatora postarać się naprawić system.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Przyspieszanie systemu