Menu kategorii
 • Pozostające wpisy w oknie Dodaj lub usuń programy

  Pozostające wpisy w oknie Dodaj lub usuń programy

   Daniel Karcz
  Daniel Karcz
  00:00
  23.09.2006
  11375 wyświetleń

  Narzędzie Dodaj lub usuń programy znajdujące się w Panelu sterowania służy do instalacji i deinstalacji wszelakiego rodzaju oprogramowania. Przez użytkowników stosowane raczej do usuwania z komputera zbędnych aplikacji. Częstym problem związanym z tym narzędziem jest sytuacja, w której odinstalujemy niepotrzebne oprogramowanie, a wpisy o aplikacji nadal zostają.

  Opisana powyżej sytuacja dręczy wielu użytkowników, jej rozwiązanie jest jednak bardzo proste - klikamy Start, Uruchom... i w polu tekstowym wpisujemy polecenie regedit, które uruchomi nam Edytor rejestru. Kolejnym krokiem będzie odszukanie następującego klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Uninstall.

  Aby dany element zniknął z listy narzędzia Dodaj lub usuń programy odnajdujemy w lewej części okna Edytora rejestru klucze o nazwie "uporczywego" oprogramowania i usuwamy go z listy, klikając na klucz prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierając opcję Usuń. Pozostaje nam już tylko zamknąć Edytor rejestru i cieszyć się rozwiązanym problemem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zaawansowana zmiana opcji systemu