Power BI pozwoli lepiej zrozumieć wyniki wyborów

Power BI pozwoli lepiej zrozumieć wyniki wyborów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:18
09.10.2018
1127 wyświetleń

POLITICO Europe, jeden z najbardziej wpływowych komentatorów życia politycznego Unii Europejskiej, wspólnie z Microsoft zbudował platformę, ułatwiającą zrozumienie przebiegu wyborów do Parlamentu Europejskiego. W wyborach bierze udział tysiące kandydatów z 27 państw członkowskich. Jak to wszystko ogarnąć? Oczywiście za pomocą Power BI.

POLITICO uruchomiło na swojej stronie interaktywną wizualizację w Power BI, dzięki której czytelnicy portalu będą mogli lepiej zrozumieć wiele złożonych aspektów nadchodzących wyborów, takich jak choćby budowanie koalicji. Obecnie prezentacja używa danych, pochodzących z sondaży. Dane zostaną zaktualizowane, gdy dojdzie do upublicznienia wyników głosowania, które odbędzie się w dniach 23-26 maja 2019 roku. Wówczas zobaczymy wizualizację nowego Parlamentu Europejskiego z tradycyjnym rozkładem miejsc. Wizualizacja jest jednak interaktywna i owe miejsca może za pomocą jednego kliknięcia odnieść do regionów/krajów, dzięki czemu czytelnik może dowiedzieć się więcej o swoich przedstawicielach.

POLITICO Power BI

Wizualizacja pozwala również przeglądać MEP-ów (posłów PE) według krajów i regionów. W przyszłym miesiącu POLITICO Europe doda do tego strony na poziomie poszczególnych krajów, gdzie znajdą się ważne informacje o każdym z 27 państw członkowskich. Pojawią się również nowe formaty treści, trendy w wynikach sondaży, frekwencji wyborczej i kobietach w PE. Wizualizację można obejrzeć i "przeklikać" już teraz na stronie POLITICO Europe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/europe/2018/10/09/politico-europe-elects-microsoft-technology-to-power-its-innovative-new-elections-hub/

Polecamy również w kategorii Rozwiązania dla biznesu