Podświetlanie wskaźnika myszy przy kliknięciu w PowerToys 0.51.0

Podświetlanie wskaźnika myszy przy kliknięciu w PowerToys 0.51.0

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:20
01.12.2021
743 wyświetlenia

PowerToys, zestaw narzędzi zakorzeniony w latach 90., od kilku lat znów jest intensywnie rozwijany przez Microsoft. W jego ostatniej aktualizacji pojawiła się m.in. świetna opcja dla prezentujących, która pozwala podświetlić kursor przy kliknięciu. Poprawki i ulepszenia dotarły też do wielu innych narzędzi z zestawu.

Mouse Highlighter PowerToy to nowa funkcja wchodząca w skład narzędzi związanych z myszą. Po jej włączeniu za pomocą domyślnego skrótu Win + Shift + H wokół wskaźnika pojawi się podświetlenie za każdym razem, gdy klikniemy prawym lub lewym przyciskiem. To szybka i prosta metoda. Jest też dużo potężniejsze, polecane przez Microsoft narzędzie z opcjami dla prezenterów o nazwie ZoomIt. Wchodzi ono w skład Windows Sysinternals i oferuje dużo więcej trybów i kolorów.

Mouse Highlighter PowerToy

W aktualizacji PowerToys 0.51.0 znalazło się też sporo innych poprawek i ulepszeń. Między innymi Color Picker otrzymał wsparcie dla nowych formatów przy kopiowaniu kolorów (liczba zmiennoprzecinkowa lub dziesiętna) i kodów HEX pisanych małymi literami przy dostosowywaniu koloru okna. FancyZones pozwala przypisać wiele okien do strefy i przełączać się między nimi za pomocą Win + PgDn/PgUp. PowerRename obsługuje w końcu skróty klawiszowe Enter lub Ctrl + Enter, aby wykonać zmianę nazwy (wcześniej jego naciśnięcie zamykało okno narzędzia bez wykonania zmiany nazwy). Trochę drobnych zmian otrzymały też narzędzia Image Resizer, PowerToys Awake, PowerToys Run, Shortcut Guide i Video Conference Mute.

Microsoft PowerToys w aktualnej wersji można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store lub GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-powertoys-0510-adds-presentation-mode-to-highlight-the-mouse-and-more/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie