Po skargach użytkowników Microsoft przywraca poprzednią wersję Whiteboard

Po skargach użytkowników Microsoft przywraca poprzednią wersję Whiteboard

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:56
18.11.2021
2393 wyświetlenia

Pod koniec października Microsoft udostępnił aplikację Whiteboard w nowej odsłonie na Windows i iOS. Odświeżona aplikacja oferuje ujednolicone doświadczenie użytkownika i design interfejsu na obu platformach. Rzecz w tym, że nie wszystkim przypadła do gustu i po skargach użytkowników wydawca obiecał przywrócić starą wersję UWP.

Nowe nie zawsze znaczy lepsze. Skargi użytkowników na nowe, zdowngrade'owane lub udziwnione wersje aplikacji, stron internetowych czy funkcji systemów są zazwyczaj przez wydawców ignorowane. W końcu jakoś trzeba uzasadnić pracę grafików, programistów, marketingowców i kto wie, kogo jeszcze. Jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły jest Microsoft, który już wielokrotnie brał sobie feedback użytkowników do serca i przywracał wycięte funkcjonalności "zmodernizowanych" aplikacji. Tym razem dotyczy to nowej wersji Microsoft Whiteboard.

Ta nowa wersja "Tablicy", chociaż momentami całkiem ładna, zebrała negatywne recenzje. Zwrócono uwagę na wolniejsze ładowanie, brak animacji okna przy maksymalizowaniu, minimalizowaniu i zamykaniu, brak funkcji linijki czy zepsutą funkcję gumki. Jak napisał jeden z użytkowników Reddita, Microsoft zepsuł Microsoft Whiteboard. Co na to sam zainteresowany? Otóż uwagi nie trafiły w próżnię. Odpowiedzi na feedback udzielił Mathivathan Vhallatharasu, Senior Product Manager w Microsoft Whiteboard, który napisał:

Usłyszeliśmy cały wasz feedback i niedługo będziemy robić powrót do poprzedniej wersji aplikacji whiteboard na windows (w mniej niż tydzień).
— PM Whiteboard dla windows

Sprawa załatwiona. Działająca wersja będzie za parę dni przywrócona, a wersja webowa — odesłana w niebyt albo do dalszych poprawek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/in-victory-to-users-microsoft-promise-to-roll-back-whiteboard-back-to-uwp-version/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365