Pirackie oprogramowanie - korzyść czy strata?

Pirackie oprogramowanie - korzyść czy strata?

 Adam Stępień
Adam Stępień
14:15
30.03.2012
3415 wyświetleń

Microsoft rozpoczął nową kampanią mającą na celu uświadamiać, jakie zagrożenia wiążą się z pobieraniem i użytkowaniam nielegalnego oprogramowania w firmach. W ramach kampanii zespół do walki z piractwem udostępnił krótki film, który w niebanalny sposób obrazuje potencjalne niebezpieczeństwa.

Większość przedsiębiorców nie jest skłonna do zakupu oprogramowania na targu czy ulicy, niemniej nie ma już tyle obaw, jeśli chodzi o zakupy na aukcjach internetowych albo w profesjonalnie wyglądających sklepach internetowych. Niestety statystyki są nieubłagane. Przeprowadzone we wrześniu ubiegłego roku badania wykazały, że 24% komputerów, na których instalowane jest nielegalne oprogramowanie, dotyczy problem próby wykonania lub pobrania złośliwego kodu. Często próba zainfekowania komputera następuje już podczas instalacji podrobionego programu albo systemu. Przygotowany materiał wideo pokazuje, że może prowadzić to do przykrych konsekwencji, które są niekorzystne dla firm. Mowa np. o utracie cennych informacji i danych.

Microsoft zaleca, aby do zakupu oprogramowania podchodzić z taką samą ostrożnością, jak przy zatrudnianiu pracownika. Żadna poważna firma nie zatrudniłaby kogoś, bez uprzedniego rozpoznania np. poprzez rozmowę kwalifikacyjną. Podobnie przed zakupem oprogramowania warto sprawdzić, jakie elementy powinno zawierać oryginalne oprogramowanie. Informacje te są udostępniane na stronie How To Tell. Dodatkowo Microsoft zaleca zakupy tylko u swoich zaufanych partnerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.technet.com/b/microsoft_blog/archive/2012/03/28/knock-off-or-real-counterfeit-software-alert.aspx

Polecamy również w kategorii Legalność