Pełne wsparcie dla aplikacji Twój telefon i Teams w Surface Duo

Pełne wsparcie dla aplikacji Twój telefon i Teams w Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:40
12.08.2020
1250 wyświetleń

Wczoraj Microsoft zapowiedział specyfikację, cenę, dostępność i oczywiście datę premiery Surface Duo. Nie wszystkie cechy urządzenia zostały jednak omówione. Warto szczególnie zagłębić się w temat interakcji i obsługi aplikacji, zarówno tych działających na smartfonie, jak też na innych urządzeniach. Przyjrzymy się zatem dwóm ważnym produktom: Microsoft Teams i aplikacji Twój telefon.

Jeśli chodzi o Teams — ostatnimi czasy najbardziej chyba sztandarowy produkt Microsoftu — to oczywiście czeka go specjalna optymalizacja pod kątem dwóch ekranów Surface Duo. Jak wiadomo, deweloperzy oprogramowania mogą zaadresować te specjalne możliwości, jakie dają dwa ekrany, by przykładowo rozdzielić na nie poszczególne moduły aplikacji. Dzięki tweetowi Chrisa Caposseli z Microsoft mamy już pewien obraz tego, jak na dwóch ekranach mogą prezentować się "Zespoły". Na zdjęciu widzimy najprawdopodobniej rodzaj zoptymalizowanego widoku dynamicznego, w którym na górnym ekranie widoczny jest podgląd rozmówców, a na dolnym — osoby aktualnie zabierającej głos. Spodziewamy się, że takich rozwiązań w Teams, ale też innych aplikacjach Microsoftu, będzie dużo więcej.

Kolejna sprawa to aplikacja Twój telefon na PC z Windows 10 oraz Łącze do Windows — specjalna apka mobilna współpracująca z Twoim telefonem, dostępna m.in. na smartfonach Samsunga. Jak można się było spodziewać, obie aplikacje będą obecne na Surface Duo. Co więcej, będą oferować pełnię funkcjonalności, niczym nie ustępując flagowym modelom Galaxy. Do tej pory to właśnie one jako jedyne wykorzystywały wszystkie możliwe funkcje Twojego telefonu i Łącza do Windows. Teraz palmę pierwszeństwa będą musiały dzielić ex aequo z urządzeniami Surface.

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią Surface Duo trafi do sprzedaży 10 września, początkowo tylko w USA. Nie wiadomo jeszcze, kiedy polska premiera, ale spodziewamy się, że nie później niż przed świętami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/all-of-the-windows-10-your-phone-app-features-will-work-with-the-surface-duo

Polecamy również w kategorii Surface Duo