Paint 3D z nowym interfejsem zapisywania

Paint 3D z nowym interfejsem zapisywania

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:07
30.05.2018
0 komentarzy
865 wyświetleń

Microsoft wypuścił nową aktualizację Paint 3D dla urządzeń z Windows 10 Insider Preview. Aktualizacja wprowadza nowe doświadczenie zapisywania - zmienił się interfejs okna "Zapisz jako". Do tej pory był on maksymalnie uproszczony i dość ubogi w opcje. Teraz jest ich dużo więcej a wszelkie modyfikacje na tym ostatnim etapie są widoczne w okienku podglądu, dzięki któremu nie musimy działać na oślep.

Paint 3D

Do tej pory okno "Zapisz jako" dawało nam w zasadzie tylko trzy opcje - zapisu w formacie projektu, modelu 3D lub obrazu. Znacznie więcej opcji zobaczymy po zaktualizowaniu Paint 3D do wersji 4.1805.25027.0. Jak widać na zrzucie ekranu, w oknie zapisywania od razu wybieramy, w jakim formacie zapisać plik. Możemy też ustawić jego szerokość i wysokość w pikselach bądź innej jednostce, a także odblokować zachowywanie proporcji. Dzięki tej opcji możemy proporcjonalnie zmieniać rozmiar obrazu (np. zmiana szerokości spowoduje proporcjonalną zmianę wysokości) lub też wyłączyć blokadę, dzięki czemu obraz możemy przyciąć tylko w jednym wymiarze. Możemy w tym miejscu również włączyć lub wyłączyć przezroczystość. Nie musimy działać na oślep - efekty naszych działań są widoczne w okienku podglądu.

Paint 3D

Nowy interfejs zapisywania widoczny jest tylko dla tych Insiderów, którzy otrzymali aktualizację do wspomnianej wersji. W naszym przypadku, mimo iż korzystamy z najnowszej kompilacji Windows 10, Paint 3D wciąż pozostaje w wersji 4.1805.15037.0. Niewykluczone, że aktualizacja stanie się szerzej dostępna przy okazji nowej kompilacji Windows Insider, a jeszcze szerzej - przy okazji premiery Windows 10 Redstone 5 jesienią tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-paint-3d-app-gets-new-save-interface-in-latest-update/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor