Outlook Lite wkrótce na Androidzie

Outlook Lite wkrótce na Androidzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:42
05.07.2022
438 wyświetleń

Microsoft zaktualizował niedawno harmonogram zmian w Microsoft 365, uwzględniając w nim nową wersję programu Outlook dla systemu Android. Nosi ona nazwę Outlook Lite i według opisu zawiera główne funkcje dotychczasowej aplikacji Outlook, przy czym ma zajmować mniej miejsca i działać wydajniej na tańszych urządzeniach.

Outlook: Outlook Lite for Android

Aplikacja Androida, która wprowadza główne korzyści z Outlooka w aplikacji o mniejszym rozmiarze, z wyższą wydajnością dla low-endowych urządzeń w dowolnej sieci.

— Microsoft 365 roadmap

Benefity z Outlook Lite odczują przede wszystkim ci, którzy szukają mniej wymagającego klienta poczty, wliczając w to firmy korzystające z tańszych urządzeń końcowych. Nie zostało jeszcze potwierdzone, które dokładnie funkcje zostaną uwzględnione, a które zostaną wycięte z tego okrojonego wariantu Outlooka. Jako absolutne minimum spodziewamy się poczty i kalendarza.

Jeśli chodzi o produkty "Lite", do Microsoft ma już na koncie jedną taką wersję. Chodzi o Skype Lite, lekką aplikację na urządzenia z Androidem, powstałą aby pomóc ludziom w Indiach pozostać w kontakcie, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność w trudnych warunkach sieciowych.

Według harmonogramu Outlook Lite ma wejść w ogólną dostępność (GA) w tym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/roadmap?filters=&searchterms=93383

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie