Ostatnia szansa, by pobrać Windows Movie Maker

Ostatnia szansa, by pobrać Windows Movie Maker

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:03
09.01.2017
5849 wyświetleń

Jak być może niektórzy już wiedzą, Microsoft zamierza uśmiercić pakiet Windows Live Essentials, by zastąpić go aplikacjami uniwersalnymi w Windows 8 i Windows 10. Jeśli jednak uważacie, że podstarzały już nieco pakiet bardziej Wam odpowiada, macie dziś prawdopodobnie ostatnią szansę, by go pobrać ze strony Microsoft. O ile ostatnio aktualizowane w 2012 r. aplikacje Live Messenger, Poczta i Writer mają już dużo lepsze odpowiedniki, o tyle Galeria fotografii i program Movie Maker mogą okazać się niezwykle przydatne.

Wielu użytkowników dobrze wspomina zapoczątkowany w Windows 7 pakiet Windows Essentials, zawierający podstawowe aplikacje, takie jak klient e-mail, przeglądarkę graficzną, komunikator i edytor wideo. Na przestrzeni lat aplikacje doczekały się znacznych ulepszeń (ale już poza ramami pakietu) lub zostały wycofane z użytku, jak w przypadku Messengera. Windows Live Essentials został przemianowany na Windows Essentials, gdy porzucono markę Live. Ostatnia dostępna wersja pochodzi z 2012 roku.

Microsoft zapowiedział zakończenie wsparcia dla Windows Essentials z dniem 10 stycznia 2017 roku. Po tym czasie nie będzie już prawdopodobnie można pobrać pakietu ze strony producenta. Póki co, jest to wciąż możliwe. Instalator offline o rozmiarze 134 MB zawiera aplikacje Messenger, Poczta, Galeria fotografii, Windows Movie Maker, Writer i OneDrive. Warto przy tym dodać, że Galeria fotografii jest ciekawą i nieco lżejszą alternatywą dla wbudowanej w Windows 10 Przeglądarki fotografii systemu Windows czy aplikacji Zdjęcia.

Windows Essentials w polskiej wersji językowej wciąż jeszcze można pobrać z serwera Microsoft. Instalkę warto mieć na dysku, bowiem można ją wykorzystać w przyszłości także bez połączenia z Internetem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/grab-microsofts-windows-movie-maker-offline-installer-goes-away-forever/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie