Opera Touch pozwala teraz przesyłać pliki między urządzeniami

Opera Touch pozwala teraz przesyłać pliki między urządzeniami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:08
16.08.2019
1880 wyświetleń

Opera Touch na Androida i iOS posiada teraz bardzo przydatną funkcję — pozwala wgrywać wszystkie rodzaje plików (zdjęcia, PDF, zip i inne, maksymalnie 10 MB) do Flow. Umożliwia to natychmiastowy transfer plików z przeglądarki mobilnej do wszystkich naszych urządzeń połączonych z Mój Flow, wliczając w to pecety z przeglądarką Opera.

Funkcjonalność ta jest niezależna od systemu operacyjnego czy producenta sprzętu. Przykładowo możemy kupić bilet, będąc na PC, i jako PDF przesłać go na iPhone'a. To samo możemy uczynić na urządzeniach z macOS i Androidem — w dowolnej kombinacji. Co dalej? Na pobranie pliku mamy 48 godzin, bo tyle trzymany jest w chmurze. Serwery Flow traktowane są w tym czasie jako współdzielone foldery. Aby zrobić to w Opera Touch, na głównym ekranie przeglądarki przesuwamy palcem od lewa do prawa, by przejść do sekcji Mój Flow. W tym miejscu stukamy przycisk wgrywania (strzałka w górę) na dole ekranu. Możemy teraz zrobić zdjęcie albo nagrać film za pomocą aparatu w telefonie czy też wybrać plik z urządzenia i wkleić go na innym. Gdy wybierzemy plik, trafi on do naszego Flow i będzie dostępny dla pozostałych urządzeń.

Opera Touch - Flow

Jeśli korzystamy z Opery na PC, klikamy przycisk Mój Flow na lewej belce, a następnie przycisk wgrywania na dole. Przerzucanie plików z komputera na telefon chyba nigdy nie było tak proste. Aby jednak było to możliwe, musimy połączyć nasze urządzenia. To również nie jest trudne! Po kliknięciu przycisku Mój Flow na PC wyświetli się kod QR, który należy zeskanować telefonem. Aplikacja nawiąże połączenie między przeglądarkami mobilną i desktopową.

Mój Flow jest szyfrowaną "przestrzenią współdzieloną" przez przeglądarki Opera Touch i Operę w wersji desktopowej. Zawartość, którą sobie udostępnimy, można podejrzeć, a także — w przypadku zdjęć i wideo — obejrzeć wewnątrz Mojego Flow albo też na nowej karcie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.opera.com/mobile/2019/08/easy-file-sharing-in-opera-touch-between-smartphone-ipad-and-pc/

Polecamy również w kategorii Opera