Menu kategorii
 • Odszukanie notatek

  Odszukanie notatek

   Paweł Bogaliński
  Paweł Bogaliński
  00:00
  30.07.2006
  5773 wyświetlenia

  Gdy posiadamy bardzo dużo notatek i potrzebujemy szybko coś znaleźć pojawia się problem. Dzięki zastosowanym w OneNote wyszukiwarkom jego rozwiązanie staje się dziecinnie proste. Aplikacja ta posiada szybką i zaawansowaną funkcję odnajdowania, która pozwala na przeszukanie wszystkich zasobów w bardzo krótkim czasie, a ponadto umożliwia znalezienie informacji z pisma odręcznego lub też znajdującego się na zdjęciach. Aby możliwe było przeszukiwanie tekstu z obrazków musimy najpierw zainstalować Desktop Search Engine, o tym jesteśmy informowani zaraz po pierwszym uruchomieniu programu.

  W celu znalezienia interesującej nas informacji przechodzimy do okienka Znajdź znajdującego się w górnej części okna po prawej stronie (lub korzystamy ze skrótu [Ctrl + F])  i wpisujemy słowo, którego szukamy. Następnie wybieramy lokalizacje do przeszukania (rozwijamy listę Szukaj w:) i przyciskamy [Enter] bądź klikamy na odpowiedni przycisk.

  Natychmiast otrzymujemy wyniki szukania. Wszystkie znalezione słowa zostają podświetlone. Również strony na których znajdują się szukane wyrazy zostają w ten sam sposób zaznaczone. W miejscu w którym wpisywaliśmy tekst do znalezienia pojawił się pasek nawigacyjny, ze strzałkami. Klikając na nie, przechodzimy kolejno po wszystkich znalezionych słowach w dokumencie. Pojawił się także przycisk Wyświetl listę. Wybierając go otrzymamy posortowana listę stron, które zawierają szukany tekst.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneNote 2007