Obsługa aplikacji zewnętrznych w Cortanie w nowym patencie Microsoftu

Obsługa aplikacji zewnętrznych w Cortanie w nowym patencie Microsoftu

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:46
06.03.2019
433 wyświetlenia

Choć do tej pory wiele wskazywało, że Microsoft spisał Cortanę na straty, to chyba nie do końca tak jest. Zresztą nie on jedyny ma problem z głosowym asystentem, który nie do końca się przyjął. Liderzy tego segmentu - Google czy Amazon - również mają mniejsze lub większe kłopoty. Użytkownicy nie są chyba jeszcze w stu procentach gotowi na taką rewolucję. Jednak ten zastój trzeba traktować w kategoriach małego przystanku ku przyszłości.

Bo asystenci głosowi mogą stać się w końcu, za parę lat, tak popularnym narzędziem interakcji, jak zwykłe pisanie na klawiaturze czy obsługa ekranem dotykowym. Microsoft cały czas pracuje nad kolejnymi patentami, które dotyczą rozwoju asystentów głosowych. Jakiś czas temu gigant opublikował patent dotyczący cichych komend głosowych, które sprawią, że nie będziemy musieli dosłownie krzyczeć do telefonu, by ten zrozumiał naszą komendę. W miejscu publicznym może to być dosyć niezręczne. Nowy patent dotyczy czegoś równie ciekawego, czyli obsługi aplikacji zewnętrznych.

Cortana Patent

Cortana już teraz obsługuje sporą listę aplikacji firm zewnętrznych, lecz Microsoft chce rozszerzyć tę obsługę o kolejne, tym razem spore grono aplikacji. Patent sugeruje rozwiązanie, które pozwoli wykorzystywać komendy asystentki głosowej nawet w aplikacjach, które nie są do tego dostosowane w stu procentach. Więcej szczegółów można znaleźć jak zawsze w obszernej dokumentacji patentowej.

Trzeba też pamiętać, że patent nie oznacza, że dana funkcja pojawi się kiedykolwiek - jest to tylko prawne zabezpieczenie pomysłu. Nie przesądza to więc w najmniejszym stopniu o przyszłości Cortany. No i jak zwykle, gdy piszemy o Cortanie, to nie można nie przypomnieć tego smutnego faktu, że nie wspierała, nie wspiera i najprawdopodobniej nigdy nie będzie wspierać języka polskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-patent-envisions-cortana-voice-input-integration-with-third-party-apps

Polecamy również w kategorii Cortana