Nowy panel z szybkim wglądem w szczegóły strony trafił do Microsoft Bing

Nowy panel z szybkim wglądem w szczegóły strony trafił do Microsoft Bing

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:11
24.11.2021
1424 wyświetlenia

Microsoft wprowadza nową funkcję dla wyszukiwarki Bing. Nosi ona nazwę Page Insights i jak sama nazwa sugeruje, pozwala użytkownikom uzyskać szybki wgląd w podsumowanie zawartości strony — bez opuszczania strony z wynikami wyszukiwania.

Mimo że liczymy na to, iż wyszukiwarki internetowe mają zaindeksowane wszystko, co tylko się da, i będą chętnie dzielić się wynikami, to paradoksalnie natłok tych informacji może utrudniać odnalezienie tej konkretnej rzeczy. Nowa funkcja Page Insights w Bing pomoże nam wydobyć na powierzchnię cenne informacje ze strony, odfiltrowując je od szumu informacyjnego, który sprawia, że jesteśmy zdezorientowani. Nie musimy już przeklikiwać się przez wiele stron, aby np. sprawdzić, czy źródło nie jest zbyt mocno akademickie albo czy strona zawiera na pewno to, co sugeruje tytuł i opis.

Wyobraźmy sobie na przykład, że jesteśmy zainteresowani eksploracją Marsa, ale nie mamy w głowie konkretnego pytania. Wyszukujemy więc "Mars mission NASA" i najeżdżamy kursorem na ikonę żarówki obok nazwy obiecującego wyniku. Przed nami otworzy się panel z wglądem w stronę, który pomaga szybko zweryfikować, czy źródło spełnia nasze wymagania. Znajdziemy tam informacje o witrynie, tematy na stronie i dalsze tematy do eksploracji. Gdy coś nas zainteresuje, wystarczy rozwinąć temat albo kliknąć "Czytaj dalej" ("Read more").

Bing Page Insights

A co, jeśli mamy już konkretne pytanie? Na przykład chcemy lepiej zrozumieć formowanie się pasa asteroidów układu słonecznego, ale nie interesują nas inne fakty na ten temat. Wyszukujemy więc po prostu "asteroid belt", umieszczamy wskaźnik myszy na ikonie żarówki obok pierwszego wyniku i sprawdzamy, czy strona odpowiada na to konkretne pytanie. Po kliknięciu "Czytaj dalej" ("Read more") przeskoczymy od razu do tej części strony, która nas interesuje.

W powyższych akapitach podaliśmy frazy wyszukiwania po angielsku z prostego powodu. Niestety, jak to zwykle bywa z nowymi funkcjami Microsoft Bing, nie są one zbyt szybko dostępne dla użytkowników z Polski. Nawet jeśli szukamy po angielsku, to Bing dopasowuje wyniki do naszej lokalizacji i języka przeglądarki, dlatego na Page Insights musimy jeszcze trochę poczekać. Ile? Tego jak zwykle nie wiadomo.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.bing.com/search/2021-11/Save-time-online-with-Page-insights-from-Microsoft-Bing

Polecamy również w kategorii Bing