Nowy ekran wstępnej konfiguracji Windows 10X jest bardzo ładny

Nowy ekran wstępnej konfiguracji Windows 10X jest bardzo ładny

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:00
18.02.2020
1418 wyświetleń

Windows 10X, pomimo wielu podobieństw do klasycznej Dziesiątki, będzie się od niej bardzo różnić. Tyczy się to już samego rdzenia systemu, którym będzie modułowy Windows Core OS. Inny, choć podobny, będzie interfejs systemu oraz to, w jaki sposób obsługiwane są wszystkie aplikacje. Inaczej będzie wyglądać też element, który w zasadzie widujemy rzadko i chyba tylko raz na wiele miesięcy (jeśli w ogóle). Chodzi oczywiście o wstępną konfigurację systemu.

Windows 10X OOBE

Teoretycznie nie ma to większego znaczenia, ale jakby nie było - jest to pierwsze wrażenie użytkowników nowego sprzętu. Ekran konfiguracji w Windows 10X będzie naprawdę ładny i będzie się różnić od tego, który znamy z tradycyjnego Windows 10. Zniknęła stąd irytująca Cortana (której polscy użytkownicy na tym etapie i tak nie poznali). Zmieniła się również kolorystyka, która jest o wiele jaśniejsza i weselsza.

Windows 10X OOBE

Wgląd do nowego ekranu konfiguracji udostępniła redakcja Windows Central. Pod względem funkcjonalnym wiele rzeczy pozostaje niezmienne w stosunku do Windows 10. Zmianie uległa głównie estetyka. Windows 10X swoją premierę będzie mieć w drugiej połowie roku wraz z Surface Neo, który jest okrętem flagowym tego nowego systemu. Jak 10X działa w praktyce, można sprawdzić już teraz, dzięki emulatorowi. O tym, jak uruchomić go samodzielnie, poinstruowaliśmy Was w specjalnym poradniku!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10x-features-beautiful-new-setup-experience

Polecamy również w kategorii Windows 10X