Nowy Xbox One zbyt drogi? Tak twierdzą gracze

Nowy Xbox One zbyt drogi? Tak twierdzą gracze

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:34
18.04.2019
825 wyświetleń

Przecieki, jakie zostały opublikowane w sieci na temat ceny nowego Xbox One S All Digital, mówiły, że konsola będzie kosztować około 230 euro. Niedługo później sam Microsoft oficjalnie zapowiedział, że preferowaną ceną będzie kwota 249,99 dolarów, czyli mniej więcej tyle, ile mówiły wcześniejsze informacje. Wycena nowego urządzenia nie podoba się graczom i stoją za tym słuszne argumenty.

Przypomnijmy, że Xbos One S All Digital to właściwie ta sama konsola, co standardowy Xbox One S, z tą różnicą, że nowa edycja cyfrowa nie będzie posiadała wbudowanego napędu. Oznacza to, że wszystkie gry i inne materiały multimedialne będą musiały pochodzić ze źródeł cyfrowych. To również oznacza, że wymiana tytułów między graczami czy kupowanie starszych, używanych będzie praktycznie niemożliwe. Co prawda Microsoft zapowiedział, że trwają prace nad programem disc-to-digital, który miałby pomóc w przetworzeniu gry zapisanej na nośniku fizycznym na plik, który później miałby być dostępny do pobrania z chmury. Problem w tym, że takie oprogramowanie miałoby zostać dostarczone tylko oficjalnym sprzedawcom produktów Xbox, co znów oznacza, że gracze musieliby poświęcić swój czas i prawdopodobnie dodatkowe pieniądze na wykonanie takiej operacji.

Fani konsol Xbox nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Twierdzą, że podstawowa cena konsoli jest zbyt wysoka, a swoje niezadowolenie argumentują tym, że dystrybutorzy, tacy jak Amazon, Walmart czy BestBuy, w swojej ofercie mają standardowe wersje konsoli Xbox One S w podobnej lub nawet mniejszej cenie. Mają rację, ponieważ BestBuy oferuje konsolę Xbox One S z dyskiem 1TB i w zestawie z grą Battlefield V, Minecraft, NBA 2K19 lub Fortnite za 249,99 dolarów, czyli dokładnie tyle, ile ma kosztować ta sama konsola bez napędu. Oczywiście nowa konsola również będzie sprzedawana w zestawach z grami - Forza Horizon 3, Minecraft oraz Sea of Thieves. Gracze wypominają również, że nowy produkt, który zdobył już pseudonim Xbox SAD (ang. - smutny, S All Digital), nie oferuje nic więcej w zamian za brak napędu w stosunku do standardowej edycji konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/youtube-commenters-roast-xbox-one-s-all-digital-edition-as-too-expensive

Polecamy również w kategorii Xbox