Menu kategorii
 • Nowy Microsoft Store zaczął być udostępniany na Windows 10

  Nowy Microsoft Store zaczął być udostępniany na Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:31
  12.11.2021
  1691 wyświetlenie

  Jedną z większych nowości w Windows 11 jest odświeżony Microsoft Store. Nie tylko sama aplikacja została przeprojektowana i ulepszona, ale też funkcjonalność Sklepu mocno się rozrosła. Ten potencjał aż prosił się o wykorzystanie w Windows 10.

  Zgodnie z zapowiedzią nowy Microsoft Store trafił także do Dziesiątki. Pod koniec października jako pierwsi mogli go testować Insiderzy w kanałach Beta i Release Preview, a od wczoraj zaczął być udostępniany w formie aktualizacji wszystkim w Public Release. O wydaniu poinformował Rudy Huyn, główny architekt w Microsoft Store. Na coś takiego użytkownicy Windows 10 musieli czekać ponad 6 lat!

  W nowym Sklepie czeka na nas grafika w stylu Fluent Design, odświeżony układ, wsparcie dla klasycznych aplikacji Win32, ulepszone wyszukiwanie i eksplorowanie zasobów, a na deweloperów — także możliwości włączania własnych systemów płatności i publikowania większej ilości rodzajów aplikacji, wliczając w to choćby przeglądarki z dowolnym silnikiem (np. Firefox). Niestety, na Dziesiątce nie są póki co wspierane aplikacje Androida.

  Jak dodaje deweloper z Microsoft, aktualizacja Sklepu będzie wdrażana etapami u użytkowników Windows 10 poza programem niejawnych testów ("non-insiders"). Jeśli aktualizacja nie pojawiła się u Was dzisiaj, to nie martwcie się, nadejdzie ona niebawem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/new-microsoft-store-now-rolling-out-to-windows-10-users/

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft