Nowe narzędzie Microsoftu ujawnia cyfrowe nierówności w USA

Nowe narzędzie Microsoftu ujawnia cyfrowe nierówności w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:29
14.07.2022
561 wyświetlenie

Microsoft wypuścił nowe narzędzie, które uwidacznia nierówności cyfrowe ("digital inequity") w USA z dokładnością do danej ulicy. Oparte na Power BI narzędzie analizuje 20 różnych wskaźników kapitału cyfrowego i opowiada historię dostępu do Internetu i innych technologii cyfrowych.

Twórcami narzędzia są Chief Data Science Officer Juan Lavista Ferres i Microsoft AI for Good Lab. Narzędzie pobiera dane z miejsc publicznych. Obejmuje to Census Bureau, Federal Communications Commission (FCC), BroadbandNow i własne dane Microsoftu o wykorzystaniu sieci szerokopasmowych. Narzędzie bierze również pod uwagę takie czynniki, jak dostęp szerokopasmowy, użytkowanie, edukacja i wskaźniki ubóstwa.

Digital Equity

Inicjatywa ma na celu zapewnienie decydentom narzędzi potrzebnych do znajdowania trendów i miejsc, które potrzebują inwestycji w zasoby cyfrowe, takie jak internet szerokopasmowy. Jako przykład Microsoft wskazuje, że w hrabstwie Ferry w stanie Waszyngton 97% mieszkańców nie korzysta z Internetu przy prędkościach szerokopasmowych. Jest to sprzeczne z danymi FCC, które twierdzą, że tylko 0,4% gospodarstw domowych nie ma dostępu do łączy szerokopasmowych. Według danych Microsoftu nawet w Los Angeles ponad 1/4 mieszkańców nie korzysta z Internetu w tych prędkościach.

Narzędzie oparte na Power BI dostępne jest online tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/2022/07/14/digital-inequity-dashboard-broadband-access/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie