Nowe funkcje przeglądarki PDF w Office Mobile na iOS

Nowe funkcje przeglądarki PDF w Office Mobile na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:50
05.11.2021
1502 wyświetlenia

Office Mobile otrzymał listopadową aktualizację dla Insiderów na iOS. Zmiany obejmują głównie doświadczenia związane z plikami PDF, ale nie zabrakło też drobnych zmian dla PowerPointa i OneDrive. Szczegóły poniżej.

Office na iOS — lista zmian w wersji 2.55 (21110300)

  • Dodawanie zakładek do stron w PDF-ach: szczególnie w dużych PDF-ach możemy chcieć dodawać zakładki do stron, aby móc do nich łatwo powrócić. Office Mobile już to umożliwia. Wystarczy otworzyć PDF i stuknąć opcję "Zakładka" w dolnym menu.
  • Microsoft Office na iOS - PDF

  • Obracanie PDF-ów: jedną z bardziej frustrujących rzeczy przy pracy z PDF-ami jest konieczność obracania stron, jeśli są zapisane w niewłaściwej orientacji. Office Mobile ułatwia teraz szybkie rozwiązanie tego problemu. Aby obrócić stronę dokumentu, należy rozwinąć panel dolnego menu i wybrać w podmenu opcję "Obróć".
  • Microsoft Office na iOS - PDF

  • Pobieranie plików z powrotem z OneDrive: możemy teraz łatwiej przenieść wszystkie zeskanowane dokumenty przesłane wcześniej do OneDrive. Gdy po raz pierwszy zalogujemy się na nowym urządzeniu, nowa funkcja wykryje zeskanowane pliki powiązane z tym kontem i przeniesie je do sekcji "Multimedia". Dzięki temu można uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie z poziomu Office Mobile.
  • Przenoszenie i sortowanie slajdów PowerPoint na iPadzie: popularny i znany z PC widok sortowania slajdów jest teraz dostępny w PowerPoint dla iPada. Daje on wgląd we wszystkie slajdy i pozwala łatwo przeciągać je i upuszczać slajdy, aby zmienić ich kolejność. Aby przełączyć się do tego widoku, wybieramy kartę "Widok" i stukamy ikonę sortowania slajdów.

Aplikację Microsoft Office można pobrać bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/releasenotes/ios

Polecamy również w kategorii Office na iOS