Nowa strona aplikacji w Microsoft Edge 96

Nowa strona aplikacji w Microsoft Edge 96

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:54
12.10.2021
1842 wyświetlenia

Microsoft Edge Canary przeszedł w zeszłym tygodniu na wersję 96. Do części jej użytkowników dotarła aktualizacja strony zainstalowanych aplikacji. Zobaczmy, jak wygląda ta strona i co się dokładnie zmieniło.

Nowa strona Aplikacje, dostępna poprzez ustawienia i pod adresem edge://apps, zamiast zwykłej listy aplikacji PWA i witryn zainstalowanych jako aplikacje prezentuje teraz układ kafelków. Ponadto można sortować aplikacje:

  • Według ostatniego użycia.
  • Alfabetycznie, w oparciu o tytuł.
  • Według daty instalacji.

Aplikacje można wyświetlać w widoku siatki bądź jak wcześniej — listy. Dodatkowo można teraz łatwo przypinać aplikacje do paska zadań albo menu Start za pomocą jednego kliknięcia. Możemy utworzyć skrót i umożliwić aplikacjom uruchamianie się przy zalogowaniu użytkownika. Przeprojektowana została też karta szczegółów aplikacji.

Microsoft Edge - Aplikacje

Na kartach poszczególnych aplikacji znajdziemy teraz szczegóły zezwoleń i prywatności (podgląd i możliwość usunięcia ciasteczek i zarządzanie ochroną przed śledzeniem) oraz więcej szczegółów o danej aplikacji. Na stronie tej również łatwo otworzymy i odinstalujemy aplikację.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nowa strona aplikacji jest udostępniana testerom Edge Canary na zasadzie testów A/B. Do szerszego grona użytkowników trafi zapewne w kolejnych tygodniach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/progressive-web-apps-chromium/whats-new/pwa

Polecamy również w kategorii Edge