Nowa dotykowa strona Microsoft MSN

Nowa dotykowa strona Microsoft MSN

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:37
04.10.2012
4387 wyświetleń
Microsoft ogłosił, że wraz z dniem premiery Windows 8 i Windows RT, tj. 26 października, znany wszystkim portal MSN zobaczymy w zupełnie nowej odsłonie. Jak nietrudno się domyśleć, witryna ma zostać przebudowana pod kątem urządzeń obsługiwanych przez dotyk.

Taką wersje portalu będą mogli oglądać tylko posiadacze systemów Windows 8 oraz RT, korzystający z przeglądarki Internet Explorer 10. Odświeżenie witryny nie nastąpi jednak od razu. Jako pierwsi z nowej witryny będą mogli korzystać użytkownicy spośród 11 największych zdaniem Microsoftu rynków. Nowa witryna do czasu uruchomienia nie będzie widoczna dla nikogo, nawet posiadaczy końcowych wydań Windows 8. Niestety, jak na razie nie przewiduje się uaktualnienia portalu dla użytkowników starszych systemów.

Wiadomo już, że nowy interfejs zostanie oparty o znane wszystkim Metro, zaś poruszanie się po witrynie będzie zoptymalizowane zarówno pod dotyk, jak i tradycyjne urządzenia wejścia, czyli myszy i klawiatury. Nowa witryna to jednak nie tylko wygląd, to także nowy kontent. Jednym z takich elementów będzie MSN News, czyli nowa wersja wiadomości od reporterów Microsoft wspomagana treścią dostarczaną przez agencje AP oraz Reuters. Dodatkowo portal będzie zamieszczał informacje ze świata sportu, rozrywki oraz biznesu, dokładnie tak jak to robi teraz.

Dla użytkowników, którzy nie będą mogli się odnaleźć w nowym interfejsie przygotowano specjalne samouczki, które pomogą sprawnie poruszać się po witrynie, a także pokażą jak należy używać funkcji specjalnych, sprzężonych z systemem Windows 8. Dodatkowo udostępnione zostaną dwie aplikacje skojarzone z witryną MSN. Będą to MSN Windows 8 oraz MSN Windows Phone 8, jednak nie podano jeszcze dat dostępności tych programów.

Dla wszystkich, którym nie spodoba się nowy wygląd portalu przygotowano specjalną opcję powrotu do dawnego formatu. W ten sposób będzie można oglądać witrynę w wersji tradycyjnej, widocznej dla użytkowników starszych systemów i przeglądarek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.cnet.com/8301-10805_3-57523794-75/microsoft-revamping-its-msn-portal-for-win8-ie10-users/

Polecamy również w kategorii Windows Live