No Man's Sky wraz z ogromnym rozszerzeniem trafia na Xbox One

No Man's Sky wraz z ogromnym rozszerzeniem trafia na Xbox One

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:22
30.03.2018
1592 wyświetlenia

No Man's Sky to gra, której premiera w 2016 wywołała ogromną burzę i jednocześnie skłoniła do dyskusji nad sensem tak zwanych pre-orderów, czyli zamówień przedpremierowych. Tytuł ten spotkał się z niesamowitym wręcz ostracyzmem ze strony użytkowników, bardzo zasłużenie zresztą. Gracze czuli się oszukani, bowiem praktycznie żadna z hucznych zapowiedzi twórców nie została spełniona. Gracze, którzy zakupili grę przed jej premierą, masowo żądali zwrotu pieniędzy. Teraz, 2 lata od premiery, tytuł ten przeszedł sporą przebudowę, otrzymał kilka rozszerzeń i wraz z nimi trafi wreszcie na konsole Xbox One.

No Man's Sky Xbox One X

Nowe rozszerzenie, NEXT, jest określane jako największe od premiery. Gra była wtedy dostępna jedynie na PC oraz konsole PS4. Nadchodząca wersja trafi również na Xbox One X i będzie specjalnie zoptymalizowana, wzbogacona graficznie, wraz ze wsparciem dla trybu HDR oraz rozdzielczości 4K. Gracze otrzymają tytuł ze wszystkimi wydanymi dotychczas rozszerzeniami - Foundation, Pathfinder oraz Atlas Rises. Można śmiało założyć, że w ręce użytkowników konsoli Xbox trafi tytuł mniej lub bardziej kompletny. Wiele istniejących elementów poprawiono, a także dodano te, które ogłoszone zostały w oszałamiającym, choć niemającym wówczas wiele wspólnego z rzeczywistością, wideo z E3.

W zasadzie w takiej formie gra powinna trafić do sprzedaży pierwotnie, jednak twórców przerosło zainteresowanie i tak zwany hype. Presja zmusiła ich do przesunięcia terminu wydania, a w końcu do wypuszczenia pozycji ekstremalnie wręcz niedopracowanej. Sytuacja była teoretycznie bez wyjścia, bowiem obiecując za dużo, twórcy nie mogli jednocześnie dotrzymać tych obietnic w założonym terminie. Jak widać, doprowadzenie tytułu do porządku zajęło dodatkowe 2 lata. Czy było warto czekać? Jest to tytuł na pewno bardzo ciekawy, lecz oczywiste wady potrafiły strasznie popsuć przyjemność z gry. Teraz, mimo wszystko, warto sprawdzić, co oferuje jego wersja finalna. No Man's Sky było ogromną marketingową wpadką, choć ponoć nieważne, jak mówią, ważne, że mówią. Czy gracze ponownie zaufają twórcom? Jedno jest pewne - użytkownicy Xbox One nie muszą się bać, bowiem nie są w tej samej sytuacji co gracze PC i PS4 2 lata temu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2018/3/29/17157434/no-mans-sky-next-hello-games-expansion-update-xbox-one-launch

Polecamy również w kategorii Xbox One X