Netflix nie będzie streamować gier, ale potwierdza Minecraft: Story Mode

Netflix nie będzie streamować gier, ale potwierdza Minecraft: Story Mode

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:56
14.06.2018
1330 wyświetleń

Wczoraj głośno się zrobiło o rozmowach Netfliksa z Telltale Games, w efekcie których Minecraft miałby trafić pod strzechy znanej platformy streamingowej. Co więcej, Minecraft: Story Mode miałby być tytułem, który zapoczątkuje wsparcie dla streamingu gier na platformie Netflix. Okazuje się, że to tylko połowiczna prawda. Minecraft faktycznie będzie pierwszy, ale prawdopodobnie również i ostatni. Seria zadebiutuje jesienią.

Minecraft

Plotki i domysły zaczęto snuć, gdy Telltale Games opublikowali na Twitterze wiadomość: "Jesteśmy zachwyceni, widząc odzew na pomysł Minecrafta: Story Mode, wchodzącego na Netflix jesienią tego roku jako interaktywna przygoda". Wiadomo już, że ta specyficzna wariacja na temat Minecrafta będzie się różnić od wersji konsolowych. Według wstępnego raportu Story Mode będzie dostarczany w formie plików wideo, akceptując jednak zdalne polecenia, wydawane za pomocą przycisków kierunkowych i wyboru. Plany te potwierdził Netflix: "Możemy potwierdzić, że Minecraft: Story Mode jest licencjonowaną, 5-epizodową serią z interaktywną narracją, która trafi do naszego serwisu tej jesieni. Jest to rozszerzenie dla naszych innych opowieści interaktywnych, które mamy w naszym serwisie, takich jak Stretch Armstrong: The Breakout, Puss in Book: Trapped in an Epic Tale i Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile".

Jednocześnie rzecznik Netfliksa oświadczył, że serwis nie jest poza tym zainteresowany streamowaniem gier: "Nie mamy żadnych planów wejścia w gaming. Istnieje szerokie spektrum dostępnej dziś rozrywki. Gry stały się dużo bardziej kinowe, ale my postrzegamy to w naszym serwisie jako opowiadanie historii z interaktywną narracją". Wygląda więc na to, że Netflix, świadomy zapełnienia rynku streamingowego przez istniejące rozwiązania, zwyczajnie woli pozostać przy tym, co wychodzi mu najlepiej.

Z drugiej strony w swoistego "Netfliksa gier" zmienia się Microsoft. Na minionej konferencji Xbox na E3 padła zapowiedź streamingu gier w jakości konsolowej na dowolne urządzenie. Gry hostowane w chmurze Azure (być może pod nazwą marketingową Xbox Cloud Gaming), które można odpalić na jakimkolwiek urządzeniu wyposażonym w łącze internetowe, to temat, który powraca od kilku lat. Teraz jednak Microsoft mówił o tym dość otwarcie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/netflix-will-reportedly-begin-streaming-games-from-telltale-starting-with-minecraft-story-mode-stranger-things-game-may-be-in-developmen

Polecamy również w kategorii Gry