Menu kategorii
 • Najważniejsze ustawienia IE

  Najważniejsze ustawienia IE

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  23.07.2006
  11695 wyświetleń

  Internet jest źródłem wielkich zagrożeń związanych z komputerami. To za pomocą tego medium przenosi się wiele wirusów. Również przeglądając strony WWW musimy uważać aby przypadkiem nie zainstalować niechcianej aplikacji, która może wyrządzić wiele szkód w systemie. Internet Explorer posiada wiele ustawień, przez które może nie chcieć nam się przebijać. Należy jednak sprawdzić ustawienie trzech z nich, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo.

  Po uruchomieniu Internet Explorer'a klikamy kolejno w Narzędzia, Opcje internetowe..., Zaawansowane. Odnajdujemy w centralnym polu sekcję Zabezpieczenia i sprawdzamy stan trzech opcji. Pozycje Użyj SSL 2.0 oraz Użyj SSL 3.0 powinny być zaznaczone. Natomiast Zezwalaj na uruchamianie lub instalowanie oprogramowania nawet jeśli podpis jest nieprawidłowy powinna być wyczyszczona.

  Musimy wiedzieć, że jeżeli posiadamy konta na naszym komputerze, zmiany dokonane w opcjach przeglądarki będą dotyczyły tylko tego profilu na którym się aktualnie znajdujemy. Jeżeli chcemy zabezpieczyć inne z kont musimy się na nie przełączyć i wykonać operację ponownie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zabezpieczenia przeglądarki