Najpierw MWC 2020, a teraz GDC 2020. Kolejne technologiczne ofiary koronawirusa

Najpierw MWC 2020, a teraz GDC 2020. Kolejne technologiczne ofiary koronawirusa

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:17
25.02.2020
1311 wyświetlenie

O tym, że koronawirus COVID-19 ma destrukcyjny wpływ nie tylko na ludzkie zdrowie, ale również na gospodarkę, nie trzeba nikogo przekonywać. Zamykane są fabryki, a w sklepach panują pustki i kosmicznie windowane ceny, co spowodowane jest paniką mieszkańców tych regionów, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki choroby.

Świat nowych technologii również mocno oberwał - targi MWC 2020 w Barcelonie musiały zostać odwołane, bo praktycznie każdy z dużych producentów wycofał się z udziału w obawie przed wirusem. Nie jest to zaskakujące - tak duże skupisko ludzi z całego świata to aż proszenie się o kłopoty.

MWC to nie jedyne duże wydarzenie, które może paść ofiarą COVID-19. Targi Game Developers Conference 2020, które odbywają się co roku w San Francisco, również mogą zostać odwołane. Fala rezygnacji powoli się rozpędza, bo swój udział najpierw odwołało Sony, Facebook, a teraz o wycofaniu swojego udziału poinformowało Kojima Productions. Twórcy serii "Metal Gear" i jednej z najciekawszych gier ostatnich miesięcy, czyli "Death Stranding", nie pojawią się na targach i tyczy się to rzecz jasna samego Hideo Kojimy. Jest to tym bardziej niefortunne, że miał on wygłosić wykład na temat tworzenia "Death Stranding"

Podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu naszego udziału w konferencji Game Developers Conference 2020 ze względu na rosnące obawy związane z nowym koronawirusem. Niestety, choć było to bardzo oczekiwane przez fanów, nasza decyzja obejmuje także sesję Hideo Kojimy i sesję Erica Johnsona.

To może być początek większej lawiny i targi GDC również mogą zostać całkowicie odwołane, jeśli kolejni producenci pójdą śladem Kojimy, Sony i Facebooka. Z jednej strony naprawdę żal, z drugiej jednak instynkt samozachowawczy sugeruje, że to naprawdę dobra i odpowiedzialna decyzja.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/gdc-2020-bez-hideo-kojimy-koronawirus-odstraszyl-tworcow/z71d6e7

Polecamy również w kategorii Gaming