Najlepsze myszki dedykowane dla Windows 8

Najlepsze myszki dedykowane dla Windows 8

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
10.01.2014
11086 wyświetleń

Niniejsza publikacja będzie kontynuacją artykułu dotyczącego klawiatur dedykowanych systemowi Windows 8/8.1. W stosunku do klasycznych propozycji, w większości przypadku zmieniono sposób nawigowanie w systemie operacyjnym poprzez zastąpienie rolki panelami dotykowymi i wprowadzenie obsługi gestów. Zmiany nie ominęły też sposobu podłączania myszy do komputera przez zastąpienie nadajników modułami Bluetooth czy WiFi.

Microsoft Touch Mouse

Microsoft Touch Mouse to połączenie prostoty i elegancji. Jako pierwsza z prezentowanych myszy dedykowanych do pracy z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8 charakteryzuje się przede wszystkim dużą powierzchnią dotykową. Mogą jej używać bez problemu zarówno osoby prawo jak i leworęczne. Ponadto pracę z Touch Mouse ułatwia obsługa gestów jednym, dwoma a nawet trzema palcami. W ustawieniach myszy możemy samodzielnie przypisać gesty odpowiedzialne za zarządzanie oknami uruchomionych aplikacji takie jak: minimalizacja, maksymalizacja, przyciąganie i przenoszenie.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 62 x 120 mm

Łączność: bezprzewodowa 2,4GHz

Rozdzielczość: do 1000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 169 – 256 zł

Microsoft Wedge Touch Mouse

Kolejną opisywaną przez nas myszką jest Microsoft Wedge Touch Mouse. Uwagę przyciąga głównie nietypowemu wyglądowi i niewielkim rozmiarom (60,9mmx53,6mm). Klienci lubiący minimalizm docenią również fakt, iż nie wymaga dodatkowych kabli oraz nadajników podłączanych do portów USB, ponieważ łączy się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth. Jest też energooszczędna, gdyż w momencie kiedy urządzenie, z którym jest połączona, laptop lub tablet, przechodzi w stan hibernacji/wyłączenia Wedge Touch Mouse również przechodzi w stan uśpienia do momentu ponownego jej użycia.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 60,9mm x 53,6mm

Łączność: Bluetooth

Rozdzielczość: do 1000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 193 – 269 zł

Microsoft Sculpt Touch Mouse

Kolejna prezentowana przez CentrumXP.pl mysz sygnowana logiem Microsoft łączy w sobie mobilność oraz minimalizm. Nie wymaga dodatków w postaci okablowania czy nadajników radiowych ponieważ łączy się z urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth. Nie znajdziemy tradycyjnej rolki, która została zastąpiona gładzikiem służącym do przewijania w czterech kierunkach. Ma to niemałe znaczenie w poruszaniu się po nowym ekranie startowym Windows 8/8.1.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 65mm x 95,5mm

Łączność: Bluetooth

Rozdzielczość: do 1000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 129 – 147 zł

Microsoft Sculpt Comfort Mouse

Ostatnia prezentowana przez nas mysz z logo Microsoft zaprojektowana została według standardowych wzorców: rolka zamiast panelu dotykowego, dwa przyciski. Jedyna cecha wyróżniająca Sculpt Comfort Mouse spośród pozostałych myszy to taka, że posiada ona dotykowy klawisz z logo Windows. Naciśnięcie klawisza spowoduje przełączenie między bieżącą aplikacją a ekranem Start, przeciągnięcie palcem w górę odpowiada za przełączanie między uruchomionymi aplikacjami, a przeciągnięcie palcem w dół spowoduje odsłonięcie wszystkich aktywnych aplikacji i pozwoli na wybranie interesującego nas programu.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 68,5mm x 110,8mm

Łączność: Bluetooth

Rozdzielczość: do 4000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 110 – 179 zł

Logitech T400

Kolejna firma, która zaprezentowała swoje produkty zaprojektowane z myślą o nowym interfejsie Windows 8/8.1 to Logitech i model T400. Standardowa rolka została zastąpiona szklanym panelem dotykowym, który obsłużymy za pomocą gestów, a gumowa obwódka z nacięciami wokół obudowy ma zapewnić pewny chwyt. Prócz szarej gumy mamy do wyboru jest wersję niebieską i czerwoną.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 61mm x 105mm

Łączność: Bluetooth

Rozdzielczość: do 1000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 103 – 246 zł

Logitech T620 / M600

Kolejna opisywana przez nas mysz opatrzona logiem Logitech to model T620. Wyposażona jest dotykowy panel na całej powierzchni, dzięki której przewijanie, dotykanie i klikanie nie będzie stanowiło najmniejszych problemów niezależnie od położenia placów. Nawigowanie w systemie Windows 8/8.1, podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych modeli, za pomocą gestów.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: 64mm x 112mm

Łączność: bezprzewodowa 2,4GHz

Rozdzielczość: do 1000 DPI

Gwarancja: 36 miesięcy

Zakres cenowy: 140 – 379 zł

HP WiFi Touch Mouse X7000

Firma HP, znana głównie z wysokiej jakości laptopów, ma w swojej ofercie urządzenia peryferyjne, a wśród nich mysz oznaczoną symbolem X7000. Jest ona dość ciekawa z kilku względów. Po pierwsze, podobnie jak wcześniej opisywane modele, rolka została zastąpiona panelem dotykowym. Po drugie X7000 ma aż sześć konfigurowalnych przycisków, w tym jeden dedykowany szybkiemu dostępowi do serwisu społecznościowego Facebook. Po trzecie, HP zastąpiła standardową łączność z komputerem i zamiast nadajnika 2,4GHz lub Bluetooth HP X7000 łączy się za pomocą sieci WiFi. Po czwarte, mysz nie współpracuje z systemami Windows innymi niż Windows 8/8.1.

Model ten jest dedykowany wyłącznie osobom praworęcznych.

Technologia: Laser

Wymiary: 89,4mm x 123,44mm

Łączność: WiFi

Rozdzielczość: 400 – 1600 DPI

Gwarancja: 24 miesiące

Zakres cenowy: 148 – 211 zł

Asus Vivo Mouse

I na koniec jak ciekawostkę chcielibyśmy zaprezentować urządzenie sygnowane przez firmę Asus. Jest to połączenie myszy i panelu dotykowego. Według informacji, do których dotarliśmy urządzenie będzie łączyć się z komputerem bezprzewodowo i wykorzystywać będzie technologię BlueTrack. W dniu pisania publikacji Vivo Mouse nie jest jeszcze dostępne w sklepach.

Technologia: BlueTrack

Wymiary: b.d.

Łączność: bezprzewodowa 2,4GHz

Rozdzielczość: 1200 DPI

Zakres cenowy: b.d.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Myszy