Mobilny Office jest już gotowy na Surface Duo? Aplikacja współpracuje z dwoma ekranami LG G8X

Mobilny Office jest już gotowy na Surface Duo? Aplikacja współpracuje z dwoma ekranami LG G8X

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:12
28.02.2020
1107 wyświetleń

Niedawno Microsoft wydał nową aplikację Office na iOS i Androida. Jest to aplikacja łącząca wszystkie aplikacje mobilnego Office w ramach jednego programu. Nie musimy już instalować osobno każdej aplikacji pakietu, bo wszystko mamy pod ręką zgromadzone w jednym miejscu. Microsoft planuje w tym roku wielki powrót na rynek mobilny za sprawą Surface Duo z podwójnym ekranem i systemem Android. Obecność dwóch ekranów daje wiele możliwości, ale niewielu deweloperów przygotowało swoje aplikacje pod tym kątem. Wygląda na to, że Microsoft już teraz jest gotowy na tę rewolucję, przynajmniej w kontekście wspomnianej aplikacji Office.

Surface Duo nie miał jeszcze swojej premiery, choć trafił już do rąk pracowników Microsoftu testujących go w boju. Poza emulatorem teoretycznie nie mamy możliwości sprawdzenia aplikacji pod kątem wsparcia podwójnego ekranu. Czy jednak aby na pewno nie? Na rynku istnieje jeszcze jeden smartfon z dwoma ekranami - to LG G8X ThinQ ze specjalnym akcesorium w postaci etui z dodatkowym ekranem. LG zaimplementowało tutaj wiele autorskich rozwiązań na potrzeby tego akcesorium.

Office Dual G8X ThinQ

Jeden z posiadaczy tego smartfona odkrył ciekawą rzecz. Korzystając z aplikacji Office, zauważył, że jest ona już teraz świetnie zoptymalizowana do obsługi dwóch ekranów. Otwierając dokument, można go przerzucić gestem na drugi ekran, a na tym pierwszym pojawi się wówczas główne menu aplikacji, z którego możemy wybrać kolejny dokument. Tym sposobem w ramach jednej aplikacji możemy mieć otworzone dwa dokumenty na dwóch ekranach jednocześnie. Działanie tej funkcji można zobaczyć na udostępnionych przez tego użytkownika filmikach.

Aplikacja Office to na razie jedyny przykład, który został pod tym kątem zweryfikowany. Microsoft będzie chciał (albo już to zrobił) przygotować wszystkie swoje najważniejsze aplikacje na obsługę dwóch ekranów. W Outlooku będziemy mogli na przykład wyświetlić na jednym ekranie listę wiadomości, a na drugim samą wiadomość. W Edge na obu ekranach będziemy mogli otworzyć różne strony. Opcji jest mnóstwo i to niewątpliwie poprawi wygodę pracy i zwiększy naszą mobilną produktywność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-office-app-on-android-might-receive-dual-screen-support

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie