Mniej natarczywe doświadczenie aktualizacji Microsoft 365 Apps

Mniej natarczywe doświadczenie aktualizacji Microsoft 365 Apps

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:24
13.09.2022
373 wyświetlenia

Microsoft ogłosił, że ​​będzie ulepszać środowisko aktualizacji Microsoft 365 Apps. Wcześniej użytkownicy otrzymywali wyskakujące powiadomienia informujące ich, że muszą zaktualizować swoje aplikacje, co czasami powodowało zakłócenia podczas pracy nad czymś. Zmieni się to za sprawą optymalizacji o nazwie "update under lock".

Nowy mechanizm w Microsoft 365 będzie wykonywał aktualizacje, gdy urządzenie pozostaje bezczynne lub jest zablokowane. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy aplikacje wymagające aktualizacji są uruchomione, czy nie. Microsoft określa to mianem "update under lock" ("aktualizacji pod blokadą") i działa to w technologii Click-To-Run. Dzięki temu podejściu nie trzeba będzie martwić o utratę niezapisanych postępów prac, gdy aplikacje Office są automatycznie aktualizowane. Microsoft 365 wykona te aktualizacje tylko wtedy, gdy jest to bezpieczne, a następnie przywróci wszystkie aplikacje, które zostały zamknięte podczas aktualizacji — a wszystko to w ciągu około 4 sekund. Żadnych powiadomień, żadnego przeszkadzania!

Typowy scenariusz wygląda tak, że użytkownicy zostawiają aplikacje otwarte na urządzeniu przez dłuższy czas, np. zostawiając program Word otwarty z pracą na następny dzień. Normalnie zapobiegałoby to instalowaniu aktualizacji, ale dzięki "update under lock" użytkownik będzie mógł powrócić do swojej pracy, a w międzyczasie otrzyma najnowsze kompilacje.

Nowy mechanizm blokady dotyczy subskrypcji Microsoft 365, Visio i Project, a także Office 2016, 2019 i 2021 na Windows. Nie obejmuje to Microsoft Teams, który ma własny proces aktualizacji. Zmiana wchodzi w życie w kompilacjach:

  • Current Channel: Version 2109
  • Monthly Enterprise Channel: Version 2112
  • Semi-Annual Enterprise Channel (Preview): Version 2202
  • Semi-Annual Enterprise Channel: Version 2208


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/update-under-lock-improved-update-experience-for-microsoft-365/ba-p/3618901

Polecamy również w kategorii Microsoft 365