Mixer ma już prawie tyle samo aktywnych kanałów co Twitch

Mixer ma już prawie tyle samo aktywnych kanałów co Twitch

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:45
17.01.2020
513 wyświetlenia

Microsoft chyba ma powody do radości i może obwieścić już na początku 2020 roku mały sukces. Najnowsze statystyki wskazują, że jego platforma streamingowa Mixer osiągnąła już pułap takiej ilości aktywnych kanałów, że blisko i niebezpiecznie zbliża się do obecnego giganta rynku, czyli platformy Twitch. Wskazują na to najnowsze wyniki badań Streamlabs and Newzoo’s, które sprawdziły sytuacje na rynku streamingu w zeszłym roku. Okazuje się, że agresywne działania Microsoftu w zakresie popularyzacji platformy Mixer, były naprawdę skuteczne.

Mixer 2019

Liczba widzów w programie Mixer wzrosła o 55,1% z 28100 w czwartym kwartale 2018 roku Do 37584 w czwartym kwartale 2019 roku. Ściągnięcie do Mixera między innymi streamerów Ninja oraz Shroud, przyniosło jak widać oczekiwany skutek. Wraz z nimi do Mixera ściągnęła ogromna rzesza nowych użytkowników, którzy podążyli za swoimi idolami. Zainspirowało to tez innych popularnych streamerów do porzucenia Twitcha. Poza pozyskaniem znanych osobistości gamingu Microsoft stale rozwija platformę od strony technicznej. Dodał między innymi nowe formy monetyzacji, które mogą być dla nowych stremerów szczególnie kuszące. Grać i jeszcze na tym zarabiać? Marzenie wielu młodych (i nie tylko) ludzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsofts-mixer-video-game-streaming-service-now-has-as-many-active-channels-as-twitch

Polecamy również w kategorii Gaming