Minecraft Earth jest dostępny w Polsce! My już graliśmy!

Minecraft Earth jest dostępny w Polsce! My już graliśmy!

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
07:46
12.12.2019
2326 wyświetleń

Nie musimy już dłużej czekać! Minecraft Earth został oficjalnie udostępniony na całym świecie! Do tej pory swoją przygodę w świecie Minecraft Earth mogli rozpocząć tylko mieszkańcy wybranych krajów, w tym między innymi Wielkiej Brytanii i USA. Microsoft, za pośrednictwem oficjalnego konta Twitter gry, poinformował, że teraz w Minecraft Earth mogą zagrać wszyscy, niezależnie od lokalizacji. My już graliśmy!

Pierwsze wrażenia? Na Samsung Galaxy S10, na którym testowaliśmy Minecraft Earth, gra działa wyjątkowo płynnie. Nie zagłębiliśmy się jeszcze we wszystkie jej tajniki, ale na ten moment wygląda to naprawdę interesująco. Grę rozpoczynamy od utworzenia swojego awatara oraz krótkiego tutoriala, w ramach którego nauczymy się umieszczać wirtualne elementy w świecie rzeczywistym. Brzmi to jak sci-fi, ale to prawda i poziom immersji jest zaskakujący.

Niestety, to, że gra jest dostępna już w Polsce, nie oznacza automatycznie, że każdy będzie mógł w nią zagrać. Nadal istnieje ograniczenie sprzętowe i gra jest dostępna tylko na wybranych modelach smartfonów. Wymaganiem podstawowym jest obsługa silnika ARCore. Pełną listę urządzeń wspierających ARCore znajdziecie na stronie Google. Jeśli waszego telefonu na niej nie ma, to prawdopodobnie nie będziecie mogli zagrać w Minecraft Earth.

Gra wciąż jest w fazie wczesnego dostępu i wiele rzeczy może tutaj nie działać poprawnie, choć jak na razie wszystkie elementy gry wydają się znajdować na swoim miejscu i to po prostu działa! Grę możecie już teraz pobrać ze Sklepu Google Play oraz iOS AppStore.

Pokemon Go stał się prawdziwym hitem i choć jego gwiazda już dawno przygasła, to nadal można zauważyć popularność tego tytułu, zwłaszcza wśród młodzieży. Tymczasem Minecraft od wielu lat jest niezaprzeczalnym królem, jeśli chodzi o popularność wśród dzieci i młodzieży. Zresztą wśród dorosłych graczy również. Dlatego Minecraft Earth ma naprawdę ogromne szanse przebić sukces Pokemon Go. Szykuje się kolejny globalny fenomen!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/minecraftearth/status/1204868538412019718

Polecamy również w kategorii Gry