Mike Ybarra odchodzi z Microsoft po 20 latach pracy. Xbox stracił ważnego menadżera

Mike Ybarra odchodzi z Microsoft po 20 latach pracy. Xbox stracił ważnego menadżera

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:00
10.10.2019
836 wyświetleń

Po prawie 20 latach w pracy w Microsoft Mike Ybarra, CVP działu Gaming, ogłosił swojej odejście. Z firmą i graczami pożegnał się na Twitterze, dziękując zespołowi Xbox za jego pracę, a fanom za okazywane wsparcie.

Po 20 latach w Microsoft nadszedł dla mnie czas na następną przygodę. Była to świetna jazda w Xbox, a przyszłość jest świetlana. Dziękuję wszystkim z Team Xbox, jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnęliśmy, i życzę Wam jak najlepiej. Wkrótce więcej o tym, co ze mną dalej (super podekscytowany)! Co najważniejsze, chcę podziękować wszystkim kolegom - graczom i naszym wspaniałym fanom za ich wsparcie. Grajcie dalej. Mam nadzieję, że zobaczę was online już niebawem!
— Mike Ybarra

Ybarra zaczął swoją karierę w branży technologicznej w Hewlett-Packard jako inżynier sprzętowy, zaś do Microsoft dołączył w 1999 roku jako Program Manager odpowiedzialny za implementację i adaptację kluczowych funkcjonalności platformy Windows. W firmie pełnił rozmaite role, m.in. głównego menadżera Windows 7 i zespołu Xbox Live. Był też Partner Studio Managerem w Xbox Studios, gdzie sprawował opiekę nad publikacjami Microsoft Studios na Xboksa. Wreszcie w ostatnich latach był dyrektorem Program Managementu w Xbox i kierował zespołem odpowiedzialnym za tworzenie kompleksowych doświadczeń klienta i dewelopera na konsolach Xbox oraz na komputerach i telefonach z Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/XboxQwik/status/1182013802100842496

Polecamy również w kategorii Microsoft