Menu kategorii
 • Microsoft szykuje wiele nowości. Wśród nich SQL Server 2014

  Microsoft szykuje wiele nowości. Wśród nich SQL Server 2014

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:20
  16.04.2014
  2297 wyświetleń

  Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Microsoftu, której tematem przewodnim były "wielkie dane". Satya Nadella, Kevina Turner i Quentin Clark przedstawili nie tylko zapowiedź SQL Server 2014, ale również usługi Analytics Platform System oraz Azure Intelligent Systems Service.

  Konferencja, o której pisaliśmy wcześniej, pokazała nowe spojrzenie Microsoftu na zarządzanie wielkimi i małymi pakietami informacji. Satya Nadella opisuje na blogu Technet.com "kulturę danych" jako stale powiększającą się. CEO Microsoftu chciałby wziąć te dane na tapetę i zaprezentować je w ulepszonym formacie dla firm i klientów indywidualnych. Jego wizją jest uczynienie Office'a "interfejsem dla danych". Jak powiedział podczas swojego keynote'u: "Rozwój możliwości konwersji danych do postaci paliwa dla rozproszonej inteligencji to wymagające zadanie. Wymaga ono technologii, która pojmie kontekst, wychwyci intencje i odseparuje sygnał od szumu. Budowa wszechstronnej platformy, która uruchomi ten rodzaj rozproszonej inteligencji jest inicjatywą, której podejmie się cała firma, jako że posiadamy unikalne co do tego kwalifikacje."

  Wielkie dane

  Obok zaprezentowania SQL Server 2014, który wszedł w fazę RTM w marcu, Microsoft ogłosił dostępność Analytics Platform System. APS, jak mówią twórcy, "łączy najlepsze cechy bazy danych SQL Server i technologii Hadoop w jednym, niskobudżetowym rozwiązaniu, które dostarcza 'wielkich danych w pudełku'." Wreszcie premierę zaliczyła wersja demonstracyjna Azure Intelligent Systems Service. Usługa ta - jak twierdzi Microsoft - odpowiada za przetwarzanie i zarządzanie generowanymi maszynowo danymi, pobieranymi z sensorów i innych urządzeń.

  Więcej szczegółowych danych o wspomnianych rozwiązaniach znajdziemy na blogu SQL Server. Jak widać, Microsoft z nowym CEO na czele patrzy odważnie w przyszłość i myśli o nowych platformach. Satya Nadella jako entuzjasta innowacji i wykorzystania chmury mówi - na razie dość ogólnikowo - o nowych sposobach zarządzania informacją, które wykraczają poza dotychczasową semantykę baz danych. Czy możemy spodziewać się tu rewolucji? Tak czy inaczej na konkrety przyjdzie nam jeszcze poczekać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-reveals-sql-server-2014-analytics-platform-system-and-more

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers