Microsoft przedstawia nowy język programowania, Bosque

Microsoft przedstawia nowy język programowania, Bosque

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:27
18.04.2019
2636 wyświetleń

Microsoft przedstawił nowy język programowania o nazwie Bosque. Nie podąża on za wieloma konwencjonalnymi modelami znanymi z dzisiejszych języków. Zamiast tego wybrał on "usystematyzowany model", który poprawić ma produktywność dewelopera i jakość oprogramowania. Bosque jest inspirowany TypeScriptem, jest open source'owy i pozbawiony pętli.

Język programowania Bosque został zaprojektowany do pisania kodu prostego, oczywistego i łatwego w rozumieniu zarówno dla ludzi, jak i maszyn. Kluczowe cechy designu języka zapewniają sposoby uniknięcia nadmiernej złożoności w procesie rozwijania i kodowania. Celem jest poprawa produktywności dewelopera, wzrost jakości oprogramowania i umożliwienie działania nowych kompilatorów oraz narzędzi deweloperskich.
– Mark Marron, Microsoft Research

Bosque jest inspirowany składnią i typami TypeScripta, a także semantyką ML i Node/JavaScript. Jak mówi jego twórca, Mark Marron, język jest próbą wyjścia poza model programowania strukturalnego, który stał się popularny w latach 70. Paradygmat ten zakłada użycie pętli, operatorów warunkowych i podprogramów. Bosque zamiast tradycyjnych pętli korzysta z Funktorów.

Bosque

Szczegóły dotyczące nowego języka można znaleźć w artykule Marka Marrona oraz na stronie projektu w GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theregister.co.uk/2019/04/18/microsoft_bosque_programming_language/

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET