Microsoft pozywa Hon Hai (Foxconn) za niewypłacanie tantiem na czas

Microsoft pozywa Hon Hai (Foxconn) za niewypłacanie tantiem na czas

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:58
11.03.2019
1078 wyświetleń

Microsoft wystąpił na drogę sądową przeciwko Hon Hai, firmie-matce Foxconn. Powodem jest niewypłacenie Gigantowi należnych tantiem patentowych od 2013 roku. Pozew został złożony w piątek. Oskarżenie dotyczy m.in. niewywiązania się z obowiązku dostarczania dwa razy do roku raportów o należnościach i niewypłacaniu należności na czas.

Microsoft domaga się zwrotu opłat licencyjnych wraz z odsetkami oraz kosztów adwokackich i przeglądu ksiąg Hon Hai. Wcześniej, w 2017 roku, Foxconn zgodził się na audyt przeprowadzony przez podmiot zewnętrzny, Deloitte, ale nie przedstawił firmie żadnych dokumentów, których dotyczyła prośba.

Microsoft traktuje swoje zobowiązania z umów poważnie i oczekujemy, że inne firmy będą robić to samo. To postępowanie prawne ma na celu po prostu spełnienie warunków raportu i audytu kontraktu, który podpisaliśmy w 2013 r. z Hon Hai. Nasze relacje robocze z Hon Hai są ważne i pracujemy, by rozwiązać naszą niezgodę.
– rzecznik prasowy Microsoft

Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, w jakich produktach Hon Hai wykorzystał patenty Microsoftu. Microsoft w 2013 roku ogłaszał jednak, że podpisał z tajwańskim producentem umowę patentową dotyczącą urządzeń z Androidem i Chrome OS. Kopia tej umowy znajduje się w sądzie, ale nie została upubliczniona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.cnbc.com/2019/03/09/microsoft-files-suit-against-foxconn-parent-hon-hai.html?__source=twitter%7Cmain

Polecamy również w kategorii Procesy sądowe Microsoftu