Microsoft ma nową siedzibę w Kanadzie

Microsoft ma nową siedzibę w Kanadzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:22
12.05.2022
748 wyświetleń

3 maja Microsoft wraz z burmistrzem Toronto, Johnem Torym, oficjalnie otworzyli nową siedzibę firmy w Kanadzie i przypieczętowali znaczące inwestycje, jakie gigant poczynił w tym kraju przez ostatnie 4 lata. Otwarcie zbiegło się w czasie z publikacją wyników nowego badania EY na temat wpływu Microsoftu na kanadyjską ekonomię.

Microsoft prowadzi działalność w Kanadzie już od blisko 40 lat i przez ten czas przyczyniał się do jej wzrostu gospodarczego. Economic Impact Study opublikowane przez EY w imieniu Microsoftu wskazuje, że gigant wraz z jego ekosystemem, obejmującym 15 tys. partnerów i infrastrukturę chmurową, odpowiada za blisko 300 tys. miejsc pracy w Kanadzie i przyczynia się do wzrostu PKB Kanady o ponad 37 miliardów dolarów.

Microsoft w Kanadzie - dane

Ponadto, dzięki współpracy z Digital Technology Supercluster, Microsoft wsparł 30 projektów, które są obecnie wyceniane na 190 milionów dolarów. Za pośrednictwem programu Global Skills Initiative gigant przekazał też umiejętności technologiczne ponad milionowi Kanadyjczyków, a w 2021 r. przekazał ponad 125 mln USD w gotówce, oprogramowaniu i usługach technologicznych na rzecz organizacji non-profit.

Jeśli chodzi o nową siedzibę, Microsoft wybrał Toronto z powodu jego silnego ekosystemu technologicznego, wielokulturowych talentów i światowej sławy uniwersytetów. Nowoczesne biuro o powierzchni 132 tys. stóp kwadratowych mieści się na 81 Bay Street (CIBC SQUARE). Zostało zaprojektowane zarówno do interakcji ze społecznością, jak i wspierania inkluzywnej, hybrydowej kultury Microsoftu. Zastosowano w nim "Team Based Space Design", który łączy najnowszą technologię z nowoczesnymi, nastawionymi na współpracę miejscami pracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/en-ca/2022/05/03/microsoft-deepens-investment-in-canada-with-the-opening-of-new-headquarters-and-expansion-of-operations-to-empower-economic-growth/

Polecamy również w kategorii Microsoft