Microsoft będzie oferował za darmo GitHub Enterprise i Microsoft Power Platform

Microsoft będzie oferował za darmo GitHub Enterprise i Microsoft Power Platform

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:50
14.02.2020
1416 wyświetleń

Dokładnie dwa lata temu Microsoft wystartował z programem Microsoft for Startups, który ma na celu wspomaganie startupów technologią, rozwiązaniami wejścia na rynek i korzyściami społecznymi, które przyczyniają się do sukcesu startupów. Gigant postanowił też zostać wiodącą na świecie chmurą firmową dla startupów B2B.

Startupy technologiczne B2B zaliczyły przez ostatnie 2 lata ogromny wzrost. Microsoft for Startups był tego naocznym świadkiem. Z jego rozwiązań dla klientów biznesowych skorzystały tysiące startupów z ponad 140 krajów. Microsoft szacuje, że startupy te w samym tylko bieżącym roku wygenerują 1 miliard dolarów poprzez możliwości sprzedaży. Gigant tymczasem rozszerza korzyści w programie, oferując firmom:

  • GitHub Enterprise: Od wczoraj wszystkie nowe i istniejące startupy w programie otrzymują dostęp do GitHub Enterprise. Rozszerza on elastyczność i funkcjonalność GitHub o funkcje, które ułatwiają administrowanie kontem i dostarczają dodatkową kontrolę ochrony, zgodności i wdrażania na skalę zespołową.
  • Microsoft Power Platform: W kolejnych miesiącach wszystkie nowe i istniejące startupy w programie otrzymają też dostęp do Microsoft Power Platform, która wspomaga organizacje w analizie danych, budowaniu rozwiązań, automatyzacji procesów i tworzeniu agentów wirtualnych.

Przez ostatnie dwa lata Microsoft przeznaczył na cele programu 500 milionów dolarów, a dokładniej na wspólne działania sprzedażowe, udostępnianie swoich technologii i organizację nowych przestrzeni społecznościowych, które będą promować współpracę między ekosystemami lokalnymi i globalnymi. Dlaczego gigant tak chętnie inwestuje w przyszłość małych firm? Chyba najlepszą odpowiedzią będzie wypowiedź Satyi Nadelli sprzed roku:

W naszym modelu biznesowym chodzi o tworzenie większego nadmiaru poza nami samymi. Będziemy odnosić długoterminowy sukces tylko wtedy, gdy ludzie wokół nas będą zarabiać więcej pieniędzy.
– Satya Nadella, CEO Microsoft


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2020/02/13/microsoft-for-startups-unlocks-1-billion-in-sales-opportunities-for-b2b-startups-adds-github-and-microsoft-power-platform/

Polecamy również w kategorii GitHub