Menu kategorii
 • Microsoft Visio 2007

  Microsoft Visio 2007

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  15.08.2006
  25555 wyświetleń

  Microsoft Office Visio 2007 jest to aplikacja która nie jest znana przez większość użytkowników. Jednak na pewno każdy z nic wykonywał kiedyś pracę, która z tym programem wykonana była by o wiele lepiej, szybciej i przyjemniej. Narzędzie to służy do tworzenia wszelakiego rodzaju schematów. Aplikacja będzie pomocna nie tylko przy tworzeniu schematów układów scalonych, struktury firmy ale także przy projektowaniu struktury sieci elektrycznej w naszym domu. Program w prosty sposób pozwala stworzyć proste diagramy ale posiada również zaawansowane funkcje, które zadowolą również bardziej wymagających użytkowników.

  Naszą przygodę z aplikacją rozpocznijmy od przeglądu kategorii schematów jakie możemy tworzyć przy pomocy tego narzędzia.

  Biznesowe

  Jest pomocny przy tworzeniu diagramów prezentujących strukturę organizacji, procentowy udział sprzedaży, efektywność pracowników, analizę rynku. Pozwala automatycznie stworzyć schematy korzystając z danych zawartych w plikach innych aplikacji np. Excela.

  Schemat blokowy

  Jest pomocny przy tworzeniu wszelkiego rodzaju schematów działania, istniejących powiązań pomiędzy poszczególnymi strukturami organizacji.

  Ogólne

  Jest pomocny przy tworzeniu diagramów z każdej dziedziny. Nie posiada specyficznych kontrolek symbolizujących specjalistyczne funkcję. Jest jednak idealny do narysowania szybko, prostego schematu przedstawiającego dowolne zagadnienie.

  Mapy i rozkłady pomieszczeń

  Jest pomocny przy tworzeniu wszelkiego rodzaju planów. Przyda się przy organizowaniu zabudowy działki, projektowaniu rozkładu pokoi w mieszkaniu czy też tworzenia sieci energetycznej na wybranym obszarze.

  Sieć

  Jest pomocny przy tworzeniu schematów wszelkiego rodzaju sieci. Jeżeli będziemy projektować np. sieć komputerową w naszym bloku ta kategoria diagramów będzie idealna.

  Harmonogram

  Jest pomocny przy tworzeniu różnego rodzaju kalendarzy, terminarzy oraz diagramów będących przydatnych przy organizowaniu czasu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Visio 2007