Microsoft PowerToys przechodzą na WebView 2, WinUI 3 i .NET 6

Microsoft PowerToys przechodzą na WebView 2, WinUI 3 i .NET 6

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:31
04.05.2022
1424 wyświetlenia

Microsoft wypuścił aktualizację PowerToys, która zmienia numer wersji na 0.58.0. Aktualizacja nie zawiera jakichś spektakularnych zmian, jednak ulepsza aplikację na kilka sposobów, wliczając w to zmianę leżącej u podstaw technologii. PowerToys, sięgające tradycją jeszcze do czasów Windows 95, opierają się teraz m.in. na WebView 2.

PowerToys używają teraz WinUI 3 w sekcji ustawień zamiast dotychczasowych XAML Islands. Narzędzia wykorzystują również .NET 6 zamiast .NET Core 3.1 oraz WebView 2 zamiast kontrolek WebBrowser. WebView 2, wydany po raz pierwszy w 2020 roku, używa Edge opartego na Chromium jako silnika renderowania. Przejście na to środowisko wykonawcze pozwala aplikacjom czerpać korzyści z aktualizacji Edge.

PowerToys

W oficjalnym changelogu Microsoft wyjaśnia, że z wszystkie zastosowania .NET Core 3.1 zostały usunięte z zestawu narzędzi, natomiast przejście na WinUI 3 z automatu usunęło wiele bugów związanych z XAML Islands. Poza tym do repozytorium PowerToys zostało już dołączonych większość prac, które umożliwiają natywne uruchamianie na urządzeniach ARM64. Aktualizacja zawiera też kilkadziesiąt drobnych ulepszeń i poprawek dla poszczególnych narzędzi.

PowerToys można pobrać bezpłatnie z GitHub i Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-powertoys-moves-away-obsolete-webbrowser-controls

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie