Microsoft, Google, Twitter i Facebook planują defensywę przeciwko Rosji

Microsoft, Google, Twitter i Facebook planują defensywę przeciwko Rosji

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:18
05.09.2019
813 wyświetlenia

Jeśli korzystacie z regularnie z Sieci i uważacie, że macie wyrobione poglądy polityczne, to mam dla Was złą wiadomość. Na 90% poglądy te mogły zostać Wam zasugerowane i bazują na manipulacji. Jeśli nie wiecie, o czym dokładnie mówię, to polecam seans dokumentu "Hakowanie świata", który dostępny jest na Netfliksie. Traktuje on o aferze z Cambridge Analityca, która wykorzystując dane udostępniane przez Facebook, brała czynny udział w odpowiednim "przygotowaniu" wyborców zarówno do wyborów prezydenckich w USA, jak i do referendum w sprawie Brexitu.

Zuckerberg

Temat ten jest jak rzeka. Faktem jest jednak to, że nasze uzależnienie od Sieci stało się naszą słabością i jesteśmy bardzo podatni na wszelkiego rodzaju manipulacje i fake newsy. Największe korporacje, takie jak Microsoft, Google, Twitter oraz (o ironio) również Facebook, chcą wprowadzić nieco transparentności do procesu wyborów. Z jednej strony to naprawdę szczytny cel, ale z drugiej brzmi to nieco zabawnie, bo trudno zakładać, że korporacje te, które same na pewno mają jasno ukierunkowane interesy polityczne, będą w stanie sprawiedliwie chronić demokrację.

Przedstawiciele wspomnianych gigantów internetowych spotkali się z przedstawicielami Departamentu Obrony Narodowej USA, FBI oraz wywiadem, by omówić tę delikatną kwestię wyborów 2020. Anonimowe źródło poinformowało agencję Bloomberg, że tematem tego spotkania były środki bezpieczeństwa, jakie wspomniane firmy przygotują przed nadchodzącymi wyborami, aby zapobiec kampaniom dezinformacyjnym, takim jak te, które były prowadzone przez Rosjan podczas wyborów w 2016 roku.

Myślę, że najwięcej odpowiedzialności spoczywa na samych wyborcach, którzy powinni bardzo krytycznie podchodzić do tego, co napotykają w Internecie. Wiarygodność klasycznych mediów również nie jest pewna, ale Internet to już dawno przestał być ostoja prawdy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.foxbusiness.com/technology/google-twitter-microsoft-facebook-officials-security-election

Polecamy również w kategorii Microsoft