Microsoft Expressive Pixels - nowa aplikacja do tworzenia animacji LED

Microsoft Expressive Pixels - nowa aplikacja do tworzenia animacji LED

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:46
07.09.2020
1505 wyświetleń

Microsoft stworzył nową, bardzo nietypową aplikację Expressive Pixels, która umożliwia tworzenie, łączenie i udostępnianie animowanych wizualizacji na unikalne sposoby. Pozwala ona tworzyć zarówno statyczne, jak i animowane obrazy przeznaczone do wyświetlania na ekranach LED i innych urządzeniach cyfrowych, takich jak PC.

Jak sugeruje już nazwa, Expressive Pixels skupia się na ekspresji poprzez piksele. I to też odróżnia aplikację od innych edytorów graficznych, które najczęściej pozwalają edytować obrazy o praktycznie nieograniczonej liczbie pikseli. Tutaj dłubiemy w bardzo małych rozdzielczościach, gdzie każdy pojedynczy piksel ma znaczenie. Jak piszą twórcy, ekspresja werbalna nie zawsze jest komfortowa, a komunikat wizualny poprzez kreatywne i artystyczne wyrażenie może mówić tyle samo, jeśli nie więcej, niż słowa.

Pod pewnymi względami Microsoft Expressive Pixels przypomina edytory zorientowane na modny ostatnio pixel art czy też edytory ikon. Unikalne dla niego jest to, że obrazy lub animacje możemy wyświetlać na istniejących już wyświetlaczach LED, takich jak Adafruit (64×32), Adafruit DotStar (8×8), Adafruit Featherwing DotStar (6×12), Sparkfun (32×32), Sparkfun 8×8 i SiliconSquared o wysokiej rozdzielczości.

Expressive Pixels Expressive Pixels Expressive Pixels

Expressive Pixels jest oprogramowaniem Open Source, co otwiera je na dalsze modyfikacje i integracje z samodzielnie budowanymi urządzeniami, takimi jak unikatowe panele LED. Aplikacja łączy się z galerią online Community Gallery, która jest napędzana przez Microsoft Azure i pozwala społeczności dzielić się animacjami. Posiada też integrację z MakeCode, która oferuje dodatkowe punkty zaczepienia w programowaniu urządzeń. Expressive Pixels na urządzenia z Windows 10 można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/research/product/expressive-pixels/

Polecamy również w kategorii Oprogramowanie