Microsoft Edge z nowymi świetnymi funkcjami! Sprawdź jakimi

Microsoft Edge z nowymi świetnymi funkcjami! Sprawdź jakimi

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
11:00
22.07.2020
2323 wyświetlenia

Microsoft właśnie ogłosił, jakie nowe funkcje trafią do przeglądarki Microsoft Edge. Większość z nich powinna być dostępna już dziś. Nie przedłużając, sprawdźmy co nowego gigant dla nas przyszykował.

Łatwe przełączanie się pomiędzy kontem służbowym a osobistym

Sytuacja z życia wzięta: w domu jesteśmy zalogowaniu w przeglądarce naszym osobistym kontem Microsoft. Nasz współpracownik przesyła nam link do zasobów służbowych. Próbujemy go otworzyć, ale przeglądarka wymaga podania poświadczeń. Żmudnie je wpisujemy i uzyskujemy dostęp. Dzięki nowej funkcji ten problem zniknie. W opisanej sytuacji, przeglądarka Edge automatycznie przełączy nas do profilu służbowego, w którym mamy zapisane poświadczenia do zasobów z pracy. Mówiąc prościej, linki, które wymagają danych logowania do pracy, otwierać się będą w Twoim profilu służbowym, a linki, które wymagają danych osobistych, otwierać się będą w profilu prywatnym.

Microsoft Edge - nowe funkcje

Kolekcje także na urządzeniach mobilnych

Kolekcje pozwalają na łatwe zbieranie i porządkowanie treści z całego Internetu. Dotychczas można było z nich korzystać w desktopowej wersji przeglądarki Edge. Teraz funkcja ta trafia na urządzenia mobilne. Nasze kolekcje z komputera staną się dostępne w smartfonie, i odwrotnie. Podczas podróży zapisałeś ważną witrynę na telefonie? Teraz będziesz mógł wrócić do niej wprost z komputera, bez zbędnego szukania adresu witryny.

Microsoft Edge - nowe funkcje

Notatki w Kolekcjach

W Kolekcjach możliwe jest dodawanie notatek. Można je dodać za pomocą funkcji Dodaj notatkę, czy metodą przeciągnij i upuść. Poza tym, każdej notatce możemy ustawić kolor tła, co pozwoli lepiej nimi zarządzać i łatwiej się odnaleźć w dużej liczbie sporządzonych notatek.

Odtwarzanie zawartości plików PDF i ich edycja

Nie każdy może lub ma ochotę czytać. W Edge zawartość plików PDF możemy wysłuchać. Funkcja za to odpowiedzialna nazwana została Czytaj na głos. Ponadto w Edge poprawiona została edycja plików PDF. Wprowadzone zmiany możemy zapisać w roboczej wersji pliku PDF, a nie jak dotychczas, tylko jako kopię pliku, za każdym razem, gdy edytowaliśmy plik PDF.

Tłumaczenie stron internetowych na 54 języki

Microsoft Edge posiada wbudowany translator, wspierający aż 54 języki, w tym język polski. Tłumaczenie jest banalnie proste, wystarczy przejść do czytnika immersyjnego, wybrać docelowy język i gotowe.

Microsoft Edge - nowe funkcje


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/07/21/whats-new-in-microsoft-edge-july-2020-microsoft-inspire-edition/

Polecamy również w kategorii Edge